Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti pobytových služeb v MS kraji dostanou tablety. Mohou se tak spojit s rodinami i obrazem

Opatření v boji s novým koronavirem se dotkla také klientů pobytových služeb. Zařízení jsou totiž uzavřená a oni se tak nemohou stýkat se svými blízkými. Pomoci se rozhodl T-Mobile, který zapůjčil prostřednictvím Charity sociálním zařízením tablety. Pečovatelé klientům s navázáním videohovorů samozřejmě pomohou.

Jedním z prvních opatření, která byla zavedena po celé zemi kvůli onemocnění Covid 19, bylo uzavření sociálních zařízení pro návštěvy. Už nejméně 6 týdnů tak například senioři nebo postižení neviděli své příbuzné a známé. Pomoci se rozhodl mobilní operátor T-Mobile, který věnoval 31 tabletů Diecézní charitě ostravsko-opavské. Klienti tak budou moci využít videohovory. "Firma T-Mobile nám dlouhodobě zapůjčila 31 tabletů určených především pro klienty, kteří jsou momentálně v domovech pro seniory nebo v domovech se zvláštním režimem, či podobných jiných službách," potvrzuje ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo.

Zapůjčené tablety využijí například uživatelé služeb ostravské Charity. 15 tabletů bude k dispozici ve 4 pobytových a 3 terénních službách. "Charita Ostrava je velice vděčná za tuto příležitost, protože pomůže našim seniorům, lidem s duševním postižením, ale i lidem v terminálním stádiu života v Hospici sv. Lukáše," vysvětluje ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

Tablety půjdou také do Bohumína a 14 zařízení bude využito v partnerské organizaci Slezské diakonii. "Tablety budou krásným zpestřením jejich volného času. Mohou se spojit s rodinou, známými, přáteli," raduje se ředitelka Slezské diakonie Zuzana Filipková.

Diecézní charita ostravsko opavská se řadí mezi největší poskytovatele zdravotně sociálních služeb v MS kraji, kde poskytuje péči více 500 klientů.  

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail