Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě kácí stromy. Důvodem jsou inženýrské sítě a jejich stáří

Ostrava-Poruba má po celém obvodu bezmála 25 tisíc stromů. Bohužel ne všechny jsou v dobrém zdravotním stavu, kvůli kterému se musí vykácet. K zemi musí i stromy, které leží na inženýrských sítích nebo v jejich ochranném pásmu. Těch je přitom čím dál víc.

V Ostravě-Porubě padnou k zemi další stromy. Důvodem jsou inženýrské sítě. Na ulici Porubská se bude kácet kvůli přeložce horkovodu. Provozovatelé inženýrských sítí mohou ze zákona kácet bez povolení, radnice s nimi ale vždy jedná o ústupcích. “Zde jsme měli opravdu mnoho jednání a ty ústupky byly maximální, ale ti síťaři už jaksi nemají, kde uhnout,” vysvětluje Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

Kvůli inženýrským sítím se budou kácet stromy i v ulicích Matěje Kopeckého a Dělnická. Obvod se vždy snaží zajistit náhradní výsadbu. A to i v případě, že se kácí kvůli stáří stromů nebo jejich nemocem. Na prvním místě je bezpečnost. “V Porubě je mnoho stromů, které jsou přestárlé, protože se ty stromy sadily, dá se říct, ve stejný okamžik. Potom samozřejmě dochází k tomu, že my musíme najednou mnoho stromů vykácet z důvodu jejich vitality. Mnohdy na první pohled to není vidět. My potom přecházíme k dendrologickému průzkumu,” uvádí Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba

Všechny stromy a informace o nich jsou na webu stromy pod kontrolou.cz. “Občané se tak můžou kdykoliv podívat na jednotlivé stromy, co se týká základních informací druhů stromů, výšky, perspektivy s tím, že zaznamenáváme vlastně zdravotní stav stromů, vitalitu a hlavně provozní bezpečnost,” říká Radovan Kopal, vedoucí zeleně.

Stromy v Porubě dostávají pravidelnou péči. Mimo jiné mikro a makro injektáže. S některými ošetřeními stromů radnice začala jako první v Česku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy