Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po celém kraji se množí požáry v přírodě. Často za to mohou lidé

V posledních dnech se v celém MS kraji množí případy požárů v přírodě. Hoří travní porosty a v horším případě se oheň rozšíří i na les. Poslední takový požár likvidovali hasiči u obce Razová na Bruntálsku. Kvůli nepřístupnému terénu musel být nasazen i vrtulník s bambivakem.

Čtrnáct jednotek hasičů se muselo podílet na likvidaci požáru ve středu 22. dubna u obce Razová na Bruntálsku. Hořelo téměř 7 hektarů lesa. S ohněm v nepřístupném terénu bojovali mnoho hodin. "Operační středisko hasičů bylo o požáru vzrostlého smrkového lesa i části po těžbě, způsobené kůrovcem, ve středu po 16. hodině. Do Razové vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Bruntál, Krnov a Rýmařov, společně s nimi jedenáct jednotek dobrovolných hasičů. Policejní vrtulník shodil na hořící les ve spolupráci s hasiči 14x vodu z bambi vaku, který nesl v podvěsu," 

Příčina tohoto požáru je v šetření. O den dřív ale hasiči likvidovali podobné požáry 3. V Dolní Lomné hořely 3 hektary lesa a trávy, v Brumovicích 4 hektary travin, rákosí a stromů a v Krasově 7 hektarů smíšeného lesa. Příčiny drtivé většiny požárů v přírodě souvisejí s manipulací s otevřeným ohněm. "Přichází suché počasí s minimem deště a my opět varujeme, protože vypalování ohně je zakázáno. Za rozdělávání větších ohňů na okraji lesa, v blízkosti stohů apod. hrozí občanům pokuta až 25 tisíc korun," varuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Hasiči apelují na obyvatele Moravskoslezského kraje, aby se v době, kdy jednotky zásadním způsobem participují na opatřeních proti nákaze, snažili v maximální možné míře předcházet vzniku požárů. Přírodní požáry stahují velké množství sil. 

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail