Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava spouští další program na podporu podnikatelů postižených pandemií. Připravuje se i podpora nepdnikatelského sektoru

  • Ostrava,

Ostrava spouští další program na podporu podnikatelů, kteří pracují na území města a zasáhla je nějakým způsobem pandemie. Magistrát jim nabízí dar až 100 tisíc korun. Připravuje se také podpora nepodnikatelského sektoru.

Rada města Ostravy schválila nový program pomoci podnikatelům. Každý podnikatel, který působí na území města, si od začátku května může zažádat o dar až do výše 100 tisíc korun. Jeho roční příjem nesmí přesáhnout 18 milionů korun. Tento nový program navazuje na končící program okamžité finanční pomoci ve výši 20 tisíc korun. "K dnešnímu dni končí možnost podání žádosti o program 20 tisíc a od 1.5. začíná možnost podání žádosti o finanční podporu do výše 100 tisíc korun. Základní rozdíl je v tom, že se to bude podávat prostřednictvím elektronického formuláře, který žadatelé najdou na našich internetových stránkách," upřesňuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Žadatelé musejí mít provozovnu nebo sídlo a převažující část své podnikatelské činnosti na území Ostravy a jejich obchodní činnost byla v důsledku krizových opatření vlády zakázána. Výše pomoci záleží na jejich ročním příjmu. "Jsou tam 3 pásma. Do výše 6 milionů, 12 milionů a 18 milionů korun obratu, kde si mohu žádat o 40, 70 až 100 tisíc korun. Pakliže nežádali o těch 20 tisíc, které by se od toho odpočítaly," doplňuje náměstkyně.

Žádosti lze podávat od 1. do 13. května.  Schvalovat je bude nejbližší zastupitelstvo města. Aplikaci vytvořili zdarma experti ze společností TietoEVRY a Ovanet. Ostrava také připravuje na 5. května program na podporu kulturních, vzdělávacích, sportovních a dalších neziskových organizací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyVSP STAV s.r.o. - pracoviště Jílová 300/41, U panelárny 3, Olomouc

od 3 100 do 6 100 Kč/měsíc

Detail

Jedličkův ústav a Mateřská škola a Základní škola a Střední škola

od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Integra, výrobní družstvo, Zlín - Zarámí

od 27 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail