Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V celém kraji značně přibylo úrazů cyklistů. Před víkendem nabádají záchranáři k opatrnosti

Blíží se víkend a po deštivých dnech se má podle meteorologů vyjasnit. To samozřejmě opět naláká mnoho cyklistů na vyjížďku. Ale pozor! V průběhu uplynulého prodlouženého víkendu museli záchranáři pomáhat téměř třem desítkám zraněných po pádech z kola. Buďte tedy opatrní a nezapomeňte na ochranou helmu.

Prodloužený víkend přinesl pro zdravotnickou záchrannou službu v našem kraji opravdu hodně práce. Lidé vyrazili na kola a tak nebyla nouze o úrazy. Jen v sobotu musela záchranka ošetřit 15 zraněných cyklistů. Začalo to už o půl sedmé ráno na Frýdeckomístecku, kde si rozbil hlavu 34letý cyklista. Následovaly další pády napříč regionem. "Záchranáři museli během 3 víkendových dnů ošetřit zhruba 25 cyklistů. Zpravidla utrpěli středně těžká a ve dvou případech to byla těžká poranění, nejčastěji hlavy a končetin," potvrzuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Tři týmy zdravotníků spěchaly do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se dokonce dva cyklisté srazili. Vrtulník zasahoval v Karlově, kde ve skiareálu spadl z kola devítiletý chlapce a zlomil si stehenní kost. Chlapce ošetřila horská služba. „Měl veliké bolesti, takže jsme mu šetrně sundali cyklistické chrániče. Pak jsme mu dali vakuovou dlahu a přes našeho dispečera jsme se domluvili na asistenci vrtulníku Letecké záchranné služby z Ostravy,“ popisuje člen Horské služby Jeseníky Marek Koněrza.

Po deštivých dnech se má na víkend opět vyjasnit a tak mnozí z vás jistě vyrazí na vyjížďky. Buďte proto na sebe opatrní, jezděte pozorně, ohleduplně a nezapomeňte že helma vám může zachránit život. Policisté připomínají, že dopravní předpisy platí i pro cyklisty. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy