Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atraktivity v MS kraji budou zřejmě zdarma. Kraj chce podpořit cestovní ruch

Moravskoslezský kraj chystá velkou podporu cestovního ruchu. Chce vytipovat 50 nejrůznějších atraktivit napříč celým regionem, kde by návštěvníci nemuseli platit vstupné. Peníze by provozovatel dostal z rozpočtu kraje.

Moravskoslezský kraj očekává výpadek ze státního rozpočtu miliardu 300 milionů korun a o další stovky milionů přijde tím, že bude muset uhradit ztráty například letiště, nemocnic nebo v dopravě. Přesto se ale chce podílet na pomoci ve znovuoživení našeho regionu. Jedno z opatření cílí na cestovní ruch. "Každá atraktivita, která je v tomto kraji významná a nemyslím jen ty, které patří MS kraji, by otevřela vstup zdarma. My chceme ty návštěvníky evidovat a z těchto počtů pak uhradíme vstupné," vysvětluje hejtman Ivo Vondrák

Detaily této podpory se teprve budou schvalovat. Předběžně by se ale jednalo o asi 50 atraktivit, kde by návštěvníci nemuseli platit vstupné. Kraj chce na podporu vyčlenit až 80 milionů korun. "Cílem je nastartovat cestovní ruch, který doznal velkého propadu," dodává hejtman. 

 Tento program na podporu cestovního ruchu bude schvalovat červnové zastupitelstvo kraje. Na podpořených atraktivitách by byla letošní sezóna prodloužena až do podzimu. Tedy ještě v září a říjnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy