Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chystá se otevření domovů pro seniory. Po návštěvě se bude muset vyvětrat

Lidé, kteří žijí v domovech pro senioři, ale samozřejmě i jejich příbuzní a známí už netrpělivě očekávají pondělí 25. května, kdy budou tato zařízení otevřena pro návštěvy. Ty se samozřejmě budou muset řídit řadou nařízení, aby důchodce neohrozily.

Domovy pro seniory byly kvůli hrozbě nákazy uzavřeny jako první, už více než před dvěma měsíci. Mnozí klienti tak byli odříznuti od svých rodina a známých. Samozřejmě si telefonovali a ti zdatnější se mohli spojit i díky například tabletům obrazem. To ale jistě nemůže nahradit obětí a přímý kontakt s rodinou a proto se už všichni těší na 25. květen, kdy budou domovy otevřeny. Návštěvy se ale musejí připravit na přísná bezpečnostní opatření. 

"V částech budov, kde bude koronavir prokázán a nebo tam budou nakažení klienti na pokojích, nebude umožněn vstup vůbec," uvádí náměstek hejtmana Jiří Navrátil. 

Návštěvy budou muset mít roušky a při příchodu a odchodu si musejí desinfikovat ruce. Každá osoba bude dotazována, zda nemá příznaky nemoci a zda se nesetkala s nemocným, což bude muset i podepsat. Každému bude také změřena teplota. Hranice pro vstup je maximálně 37 stupňů Celsia. "Pokud to bude možné, budeme upřednostňovat návštěvy na verandách, terasách a zahradách, doplňuje náměstek.

Návštěvy na pokoje tedy budou umožňovány spíše výjimečně a jen tam, kde jsou klienti po jednom. Samozřejmostí jsou dvoumetrové odstupy a každá místnost s návštěvou se musí pořádně vyvětrat. Opatření je mnoho, ale určitě se dají zvládnout. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Czech Job Place s.r.o., Ostrava - Hrabůvka

od 23 820 Kč/měsíc

Detail

TIPA,spol. s r.o.

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Strupčice, okres Chomutov

od 15 465 do 20 160 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků