Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mošnovské letiště je už otevřeno. Zatím ale nikdo nelétá

Od úterka jsou otevřena regionální letiště, mezi které se řadí i Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Samozřejmě jsou značně zpřísněna bezpečnostní opatření a cestující je budou muset kvůli hrozbě nemoci Covid 19 dodržovat. Na první cestující do zahraničí si ale ještě letiště bude muset počkat nejméně měsíc.

Od 26. května schválila česká vláda otevření čtyř letišť pro lety v Schengenském prostoru. Od úterý se tedy může létat i z mošnovského letiště. Letiště je připraveno, protože téměř po celou dobu uzavření fungovala nákladní doprava. Cestující budou muset dodržovat bezpečnostní opatření.

Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: "Budeme mít vstup upraven tak, aby se dodržovala bezpečná vzdálenost, budeme mít místa s desinfekcí, budeme nabízet i jednorázové roušky a bude implementovat postupy na dodržování bezpečné vzdálenosti cestujících." 

I když je letiště připraveno, zatím se nelétá. Nyní je na cestovních kancelářích, aby začaly prodávat lety na dovolenou k moři z Mošnova. Už se také prodávají letenky na lince Ostrava - Londýn.

Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava: "Od 2.7. už prodáváme Londýn. Na léto jednáme s cestovními kancelářemi o destinacích typu Bulharsko, Řecko, Španělsko a Chorvatsko."

Mnoho klientů přebírá mošnovskému letišti letiště Katovice, které cestujícím nabízí různé slevy. 

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje: "Poprosím všechny, aby stejně, jako byla vlna zachraňme svůj pivovar nebo hospodu, abychom letěli z toho Mošnova i kdyby byl let o stovku dražší, než z Katovic."  

Od prvního září by měla začít fungovat také pravidelná linka do Varšavy a z té pak mohou cestující zamířit do celého světa. Linku bude zajišťovat polský LOT dvakrát denně.  
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

DEVAMA pliz s.r.o. - Kolín

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

RUSZIN CZ s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Vinnytska s.r.o. - Jirny

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků