Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léky z Rumunska vozili jako štukovou omítku. Toxi tým na Frýdecko-Místecku rozprášil další drogový gang

Policisté TOXI týmu rozprášili na Frýdecko-Místecku šestičlenný gang, který ve velkém vyráběl a prodával pervitin. Léky na výrobu drogy dováželi z Rumunska sofistikovaným způsobem.

Pět mužů a jedna žena tvořili organizovaný gang. V Rumunsku nakupovali léky, ty pak rozdrtili na prach a nadrcenou hmotu vozili v kýblech jako štukovou omítku. Každý měsíc tak přivezli až desítky kilogramů.

Jakub Mohyla, velitel TOXI týmu Ostrava: "Hlavní pachatel byl 39 letý muž, který poté úkoloval další lidi ve skupině, byli to jak pomocníci při samotné výrobě, tak potom i kurýři a dopravci, kteří ty prekurzory z Balkánu dováželi." 

Zátah v rámci akce MIDAS považují kriminalisté za jeden z největších v poslední době, pracovali na něm devět měsíců. Prodejem drogy mohl gang získat až 10 milionů korun.

Radim Witta, kriminalista: "Všech šest osob bylo obviněno z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a jako členům organizované skupiny, kteří se dopouštěli této trestné činnosti ve velkém rozsahu jim hrozí trest v délce odnětí svobody od 10 do 18 let."

Při domovních prohlídkách byly zabaveny peníze, luxusní automobily, elektrokolo, ale také třeba stavební minibagr. Loni kriminalisté odhalili 40 varen pervitinu a stíhali 434 lidí. Letos jen za červen se podařilo vypátrat 5 varen.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy