Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie v řadách moravskoslezské policie, náměstek Radím Daněk se zastřelil

Tragédie a obrovský šok pro moravskoslezskou policii! Ve středu ráno zemřel jeden z krajských důstojníků, náměstek policejního ředitele plukovník Radím Daněk. Podle dostupných informací se zastřelil ve služebním autě u přehrady v Bravanticích.

Šestapadesátiletý Radím Daněk pocházel z Bílovce, kariéru u policie začal v roce 1988. V minulosti bílovecké obvodní oddělení PČR vedl, postupně se vypracoval až na krajského náměstka pro vnější službu. Měl obrovské zkušenosti s hromadnými akcemi, mnohým z nich osobně velel.

web PČR: "Plukovník Radím Daněk byl přijat do služebního poměru v roce 1988, má dlouholeté zkušenosti v oblasti pořádkové policie, včetně působení na vedoucí pozici. Více než 4,5 let byl vedoucím odboru služby pořádkové policie krajského ředitelství. V minulosti pak působil jako velitel této služby v Opavě, před tím byl vedoucím obvodních oddělení Policie ČR v Bílovci a Fulneku. Uvedené pozice zastával po 11letém výkonu služby na obvodním oddělení, kde byl policejním inspektorem. Z hlediska profesních zkušeností je možné zmínit například plnění úkolů či organizace záchranných prací při záplavách v letech 1997 a 2009, plnění úkolů bezpečnostních opatření v souvislosti se Summitem NATO v Praze v roce 2002 a zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze v roce 2000 a dále, řízení a koordinace mnoha bezpečnostních opatření v souvislosti s hromadným narušením veřejného pořádku, extremismem a diváckým násilím."

Na sociálních sítích už se k tragédii vyjádřili i jeho bývalí kolegové. 

Tomáš Kužel, krajský policejní ředitel: "Dnes v ranních hodinách nás všechny zasáhla smutná zpráva o tragické události Radíma Daňka. Nebyl to pro nás jen kolega, ale i kamarád a hlavně člověk s velkým srdcem. Vždy byl ke svému okolí vnímavý, pozorný, obětavý a nikdy neodepřel nikomu pomoc. Pro tyto své osobní vlastnosti byl oblíbený u kolegů i podřízených a pro mnohé z nich byl vzorem. Každodenně zastřešoval plnění zásadních úkolů vnější služby krajského ředitelství, přesto nikdy nenechával bez povšimnutí běžné starosti policistů. Nemůžeme slovy vyjádřit lítost nad jeho odchodem. Ztratili jsme v našem týmu policistu - profesionála, osobnost výjimečného charakteru. Upřímnou soustrast rodině a všem, kteří jste jej znali ... "
Jiří Klein, ředitel Městské policie Opava: "Radíma jsem dobře znal. Dělal mi pár let šéfa ve Fulneku, pak působil i v Opavě a nakonec na kraji v Ostravě. Moc fajn kluk, profesionál, sportovec, cyklista. Je mi to líto a rodině vyjadřuji upřímnou soustrast. Čest Tvé památce."
Bývalý kolega: "Potkal jsem jej mnohokrát ve službě, vždy byl pohodový, normální, na nic si nehrál, ale profesionální a rovný člověk. Čest jeho památce a rodině upřímnou soustrast a hodně sil."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy