Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černý pátek na silnicích MSK: Při nehodách zahynuli tři lidé

Jednoho mrtvého si vyžádala kolize dvou osobních automobilů, která se stala v pátek před polednem v Rychvaldě.

Nehoda se stala v lokalitě u místního rybníka, kde ke kolizím dochází. Starší žena podlehla zraněním na místě. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Před polednem byla nahlášena na operační středisko HZS MSK dopravní nehoda dvou osobních automobilů, která se stala v katastru obce Rychvald, a u které došlo k usmrcení jedné osoby a zranění dvou dalších osob. Operační středisko vyslalo na místo události okamžitě tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic Bohumín, Orlová a Karviná. Na místě tak zasahovaly celkem tři hasičské cisterny vybavené mj. také hydraulickým vyprošťovacím zařízením určeným k takovýmto událostem."

Hasiči pomoci sorbentu dále zamezili úniku pohonných hmot. Na místě události přistál i vrtulník Letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje. Lékař u jedné z osob konstatoval zranění neslučitelná se životem, další dvě osoby si převzali do péče přítomné posádky zdravotnické záchranné služby. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo události zamířily celkem čtyři týmy – pozemní ze základen ZZS v Orlové a Karviné, stejně jako letečtí záchranáři z Ostravy. Pomoci již nebylo možno devětašedesátileté ženě, která zůstala zaklíněná v jednom z automobilů. Utrpěla mnohočetná zranění neslučitelná se životem. Dvaačtyřicetiletá pacientka byla ošetřena se středně těžkým poraněním hrudníku a následně transportována do ostravské Městské nemocnice U šestasedmdesátiletého muže zjistil zasahující lékař závažné obtíže interního charakteru a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej vrtulník LZS přepravil na urgentní příjem FN Ostrava. Muže středního věku, který nebyl přímým účastníkem nehody, posádka ZZS ošetřila s projevy stresové reakce. Jeho stav nevyžadoval další léčbu v nemocnici."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po dokončení záchranných prací zůstala na místě po dobu vyšetřování příčin nehody Policií ČR jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bohumín, která provedla vyproštění usmrcené osoby z havarovaného vozidla, asistovala při nakládání vozidel na vozidla odtahové služby a provedla závěrečný úklid a zprovoznění komunikace. Jednotka se následně vrátila zpět na základnu."
Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "V pátek před půl dvanáctou dopolední došlo k tragické dopravní nehodě na ulici Orlovská v Rychvaldu směrem na Ostravu u rybníku Cihelňák. Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič osobního vozidla Renault z dosud nezjištěného důvodu v zatáčce nezvládl řízení a následně s vozidlem narazil do protijedoucího auta Volkswagen, přičemž došlo k čelnímu střetu. Spolujezdkyně (1950) z vozidla Renault měla zranění neslučitelná se životem. Silnice v obou směrem byla zde neprůjezdná po tuto dobu byl prováděn odklon dopravy přes ulici Březovou a Mysliveckou."

Tato nehoda nebyla v pátek jedinou, při které vyhasl lidský život. 

Krátce po sedmnácté hodině odpolední došlo k dopravní nehodě motocyklisty a dalších dvou vozidel. Motorkář (1981) jedoucí na motocyklu značky Honda jel po dálnici D48 a při sjezdu na Exit 54 zřejmě vjel do protisměru, kde následně došlo ke střetu s jedoucím vozidlem Hyundai a následně s dalším vozidlem Opel. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR:"Řidič motorky byl lékaři na místě resuscitován a následně transportován do nemocničního zařízení, kde později svému zranění podlehl. Řidička vozidla Hyundai byla předána do rukou lékařů se zraněním. Ve vozidle cestovaly dále dvě děti a ještě jedna dospělá osoba. Policisty na místě bylo zjištěno, že řidič motocyklu měl platný zákaz řízení."

Před osmnáctou hodinou došlo k další tragické dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Na silnici I/48 u Starého Jičína – Dubu řidič (1998) osobního vozidla Škoda Superb jedoucí ve směru od Bělotína na Nový Jičín, zřejmě v klesání dostal smyk a následkem toho vjel do protisměru, kde došlo k bočnímu střetu s vozidlem Škoda Octavie. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Řidič vozidla Škoda Superb (1998) při tomto střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Řidič (1972) Škody Octavia byl předán do péče lékařů. Vozovka byla uzavřena v obou směrech, kdy byl prováděn odklon dopravy."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy