Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkář bez papírů a po překročení rychlosti ujížděl policistům. Přejel do protisměru, kde ho smetlo auto. Zranil 4 lidi a sám zemřel

V pátek krátce po 17. hodině došlo k dopravní nehodě motocyklisty a dalších dvou vozidel. Motorkář (1981) jedoucí na motocyklu Honda po dálnici D48 a při sjezdu na Exit 54 u obce Dobrá zřejmě vjel do protisměru, kde následně došlo ke střetu s jedoucím vozidlem Hyundai a následně s dalším vozidlem Opel.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Dvě jednotky hasičů byly v pátek 3. července 2020 deset minut po sedmnácté hodině vyslány k dopravní nehodě motocyklisty a dvou osobních vozidel na nájezdu na dálnici D56 u Dobré na Frýdecko-Místecku. Operační středisko k události vyslalo profesionální hasičské jednotky ze stanic HZS MSK v Nošovicích a Frýdku-Místku. Na komunikaci unikly provozní náplně - ty hasiči zasypali sorbentem. Dálnice zůstala uzavřena na téměř čtyři hodiny, zasahující jednotky po vyšetření nehody pomohly s úklidem havarovaných vozidel i vozovky.

Společně s hasiči byly k zásahu vyslány pozemní a letecká posádka záchranné služby.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Týmy ZZS pomáhaly celkem pěti zraněným: Devětatřicetiletý muž, který cestoval na motocyklu, byl v okamžiku příjezdu týmů záchranné služby při vědomí, utrpěl však vícečetná život ohrožující poranění, a to v oblasti hrudníku, horní a dolní končetiny. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku a převést na přístrojem řízenou plicní ventilaci. Po provedení přednemocniční neodkladné péče byl pacient vrtulníkem transportován do ostravské Fakultní nemocnice a tam předán do péče týmu urgentního příjmu. Záchranáři ošetřili také čtyři další osoby, jež cestovaly v osobním vozidle: Dvě ženy a dvě děti (10 a 2 roky). Všechny utrpěly lehká nebo středně těžká poranění, povětšinou v oblasti hrudníku. Po prvotním ošetření byly předány na úrazové ambulanci frýdecko-místecké nemocnice."

Okolnosti nehody vyšetřují policisté. Právě s policisty se přitom motorkář nechtěl setkat. Na stroji totiž jezdil bez řidičáku, o který přišel za předchozí přestupky. Na dálnici mezi Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem ho měli policisté přistihnout při překročení rychlosti. Když jej chtěli přimět k zastavení v bezpečném místě, motocyklista se rozhodl jim ujet protisměrným nájezdem. Tam však došlo ke kolizi. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Motorkář (1981) jedoucí na motocyklu značky Honda jel po dálnici D48, kde právě dopravní policisté prováděli silniční kontrolu s radarem. Motorkář kolem mužů zákona projel ve vyšší rychlosti, proto se za ním rozjeli a chtěli ho zkontrolovat. Řidiče motorky předjeli a následně za pomocí výstražného světelného znamení ho chtěli zastavit na bezpečném místě. Řidič však zareagoval tak, že motorku otočil do protisměru a po nějaké době sjel opačným směrem. Policisté však situaci vyhodnotili tak, že motorkáře nepronásledovali a pokračovali ve svém směru jízdy až do doby, kdy to situace umožnila a z dálnice ve svém směru sjeli. Mezitím však došlo ke střetu s jedoucím vozidlem Hyundai a následně s dalším vozidlem Opel. Řidič motorky byl lékaři na místě resuscitován a následně transportován do nemocničního zařízení, kde následující den svému zranění podlehl. Řidička vozidla Hyundai byla předána do rukou lékařů se zraněním. Ve vozidle cestovaly dále dvě děti a ještě jedna dospělá osoba, u těchto ke zranění nedošlo. U posádky vozidla Opel nedošlo ke zranění. Policisty na místě bylo zjištěno, že řidič motocyklu měl platný zákaz řízení. Silnice v obou směrem byla zde neprůjezdná, po tuto dobu byl prováděn odklon dopravy."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy