Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předák poučil horníky o hrozbě absence v době nařízeného volna, vedení OKD ho teď vyšetřuje za poskytnutí nepravdivých informací

Velké pozdvižení vyvolalo v minulých dnech sdělení jednoho z vedoucích pracovníků o tom, jak se mají chovat v době, kdy jim vedení OKD nařídilo volno kvůli koronavirové krizi.

Ve sdělení na oficiálním listu se záhlavím společnosti OKD, lokality Dolu ČSM-Sever ze dne 3. července předák informoval své podřízené o rozpisu směn a také o nařízené celozávodní dovolené v termínu od 27. 7 do 9. 8. 2020. 

Jako velmi důležitou ve sdělení označil povinnost všech zaměstnanců zdržovat se v pohotovostním režimu doma, kde musí být připraveni reagovat na případný požadavek zaměstnavatele k nástupu do práce při potřebě zajištění bezpečnosti v dole. Tomu, kdo by nebyl zastižen, pohrozil neomluvenou absencí za zmeškanou směnu. 

Fotografie tohoto letáku se začala šířit po sociálních sítích a zaměstnanci se proti jeho obsahu začali bouřit. 

Na situaci zareagovaly odbory společnosti OKD s tím, že obsah letáku projednal odborový předák Rostislav Palička s šéfkou společnosti OKD Vandou Staňkovou. Odpovědnost za obsah podle odborářů nese jeho autor.  

Otázkou, kterou OKD řeší je, zda je autorem sdělení skutečně podepsaný vedoucí pracovník, nebo jde o podvrh. Neobsahuje čitelné jméno, ani razítko. 

Naďa Chattová, mluvčí OKD: 'Informace, které se objevily v letáku nejsou pravdivé. Nejednalo o oficiální sdělení OKD."


Sdělení zaměstnancům, které bylo prezentováno jako oficiální, odbory označily za fake news. 

Sdružení hornických odborů: "I takováhle informace, lepší řečeno „fake news”, tedy informace která se absolutně nezakládá na pravdě, se může objevit na nástěnkách v prostorách šachty. Stačí pak málo, jedna fotka na Facebooku a panika je na světě. Tento plakát byl zveřejněn na nástěnce na Dole ČSM a nezakládá se na pravdě ! Ani jedna informace na něm není pravdivá a pracovník, který ho zveřejnil bude toho muset hodně vysvětlovat. Informaci o lživém plakátu naší redakci oznámil předseda OS PHGN Rostislav Palička po konzultaci s předsedkyní představenstva OKD a.s. Vandou Staňkovou."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy