Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid-19 na Karvinsku projednával parlament. Reakce na situaci prý byla pomalá a zmatená

Šíření nákazy Covid-19 na Karvinsku řešila ve čtvrtek poslanecká sněmovna. Mnozí poslanci kritizovali vládu a hygienickou stanici, že při řešení situace selhali a že kroky byly pomalé. Podle ministra Vojtěcha je ale situace pod kontrolou a chytrá karanténa funguje.

Hlavním bodem mimořádného jednání Poslanecké sněmovny byla situace na Karvinsku, kde se příliš  nedaří zastavit šíření nemoci Covid-19 mezi horníky a jejich rodinami.  Jako první si vzal slovo bývalý primátor Karviné Tomáš Hanzel, který se důrazně ohradil proti házení zodpovědnosti na horníky a kroky vlády a hygieny označil za pomalé, zmatené a málo účinné. Poslanec a hejtman Ivo Vondrák vysvětlil, že pomalé testování by vyřešil návrat mobilních odběrových týmů vojáků.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Máme jeden základní problém. Tím, že není nouzový stav a nemocnice jednou naplno, máme problém alokovat pro všechna ta odběrová centra zdravotníky, protože musí vykonávat svou práci v nemocnicích." 

Kritický byl i další poslanec z našeho kraje Jakub Janda, podle kterého ministerstvo zdravotnictví postupovalo liknavě. 

Jakub Janda, poslanec: "Vláda se na Karvinsko, potažmo na celý MS kraj, vykašlala."

Slovo dostala i ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě, která odpovídala na otázky a hájila chytrou karanténu. 

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Já mám k dispozici pro náš 1,4 milionový kraj 40 epidemiologů. Vzhledem k tomu, že těch případů tolik přibylo, posílila jsem i z řad ostatních pracovníků krajské hygieny o 50 lidí."

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch poslancům vysvětlil, že díky chytré karanténě virus nezmizí a že jeho existenci je třeba brát jako fakt. Také zdůraznil, že situace na Karvinsku se už uklidňuje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy