Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krizový štáb MS kraj rozhodl o navýšení kapacit. Bude se více testovat Covid-19

V pondělí se opět sešel krizový štáb MS kraje, který pravidelně řeší situaci kolem nemoci Covid-19 v regionu. Jedním z hlavních bodů bylo navýšení množství odběrových a testovacích kapacit. Do kraje se také znovu vrátí odběrové týmy armády. Situace je prý pod kontrolou.

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák po zasedání krizového štábu MS kraje potvrdil, že se situace na Karvinsku uklidňuje. Od pátku přibylo na Dole ČSM Jih 13 a na Dole ČSM Sever 17 nakažených osob. OKD čeká v příštím týdnu další plošné testování zaměstnanců, které se prý bez pomoci armády neobejde.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Je to nezbytně nutné. Naše kapacity jsou dány kapacitami nemocnic, tak nejsme schopni otestovat takovéto množství lidí. Například v OKD to bude v příštím týdnu 6 tisíc odběrů." 

Zatímco na Karvinsku se situace zlepšuje, problémem se stává Nový Jičín, kde se nákaza Covid-19 objevila u 23 převážně polských pracovníků firmy Varroc Lighting. V úterý začne u této firmy plošné testování 1500 zaměstnanců. 

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: "Začínáme mít velké problémy ve firmách, které zaměstnávají pendlery. Řešíme pět firem nejenom na Karvinsku, ale spíš je to Ostravsko, Novojičínsko, kde jsou velké průmyslové zóny."

Krizový štáb MS kraje chce posílit odběrová místa a kapacity testovacích laboratoří tak, aby byly výsledky známy do 24 hodin. Pomáhat bude nejen armáda, ale také například odběrový tým Krnovské nemocnice, který se přesune do Karviné. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy