Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

54letý opilý cizinec najel na dálnici v protisměru, zavinil dopravní nehodu

Další incident na dálnici vyšetřují dopravní policisté Moravskoslezského kraje. Ve čtvrtek 30. července kolem 20. hodiny jim bylo nahlášeno, že na dálnici D1 v katastru Ostravy jede auto v protisměru. Okamžitě vyjeli k místu.

Hlídka dopravní policie po cestě uviděla stojící poškozené auto, které měl řídit 54letý cizinec. Na první pohled bylo zřejmé, že je opilý, což potvrdila i následná dechová zkouška, ta prokázala 2 promile alkoholu v dechu. Nedaleko místa stála také další dvě osobní auta.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Řidič vozidla značky Fiat uvedl, že jel směrem na Polsko, přičemž automobil jedoucí před ním prudce vybočil. Náhle tak spatřil protijedoucí vozidlo. Došlo k bočnímu střetu. Hmotná škoda je způsobená také na třetím automobilu, kterého zasáhly odlétnuté části vozidel při kolizi. Celkově je předběžně vyčíslena na téměř 200 000 korun. Při nehodě nedošlo ke zranění osob."

Policisté z dálničního oddělení Ostrava, kteří věc prověřují, zadrželi řidiči renaultu řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení z nedbalosti. Muži hrozí dle trestního zákoníku trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.Policie hledá svědky, kteří mohli incident vidět nebo zaznamenat muže na kameru v automobilu. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté se obrací se žádostí o svědectví na řidiče, kteří včera pár minut před 20. hodinou místem dopravní nehody - 358. kilometr dálnice D1 v katastru Ostravy ve směru na Polsko - projížděli. Řidič měl dle informací najet na dálnici na 365. kilometru (Vrbice) a pokračovat v protisměru, jedná se tedy rovněž o tento úsek směrem k hranicím. Policisté dálničního oddělení Ostrava uvítají jakoukoliv informaci k vozidlu v protisměru a k dopravní nehodě, stejně tak záznamy z kamer vozidel. Informace lze sdělit na telefonním čísle 974 722 761, na jakémkoliv oddělení Policie ČR nebo na bezplatné lince 158. Děkujeme."Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. - pracoviště Frenštát pod Radhoštěm

od 19 910 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

RYSO servis, s.r.o. - místo výkonu práce Rohanské nábř. 25

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Hvozdecká zemědělská a.s.

od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků