Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

54letý opilý cizinec najel na dálnici v protisměru, zavinil dopravní nehodu

Další incident na dálnici vyšetřují dopravní policisté Moravskoslezského kraje. Ve čtvrtek 30. července kolem 20. hodiny jim bylo nahlášeno, že na dálnici D1 v katastru Ostravy jede auto v protisměru. Okamžitě vyjeli k místu.

Hlídka dopravní policie po cestě uviděla stojící poškozené auto, které měl řídit 54letý cizinec. Na první pohled bylo zřejmé, že je opilý, což potvrdila i následná dechová zkouška, ta prokázala 2 promile alkoholu v dechu. Nedaleko místa stála také další dvě osobní auta.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Řidič vozidla značky Fiat uvedl, že jel směrem na Polsko, přičemž automobil jedoucí před ním prudce vybočil. Náhle tak spatřil protijedoucí vozidlo. Došlo k bočnímu střetu. Hmotná škoda je způsobená také na třetím automobilu, kterého zasáhly odlétnuté části vozidel při kolizi. Celkově je předběžně vyčíslena na téměř 200 000 korun. Při nehodě nedošlo ke zranění osob."

Policisté z dálničního oddělení Ostrava, kteří věc prověřují, zadrželi řidiči renaultu řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení z nedbalosti. Muži hrozí dle trestního zákoníku trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.Policie hledá svědky, kteří mohli incident vidět nebo zaznamenat muže na kameru v automobilu. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté se obrací se žádostí o svědectví na řidiče, kteří včera pár minut před 20. hodinou místem dopravní nehody - 358. kilometr dálnice D1 v katastru Ostravy ve směru na Polsko - projížděli. Řidič měl dle informací najet na dálnici na 365. kilometru (Vrbice) a pokračovat v protisměru, jedná se tedy rovněž o tento úsek směrem k hranicím. Policisté dálničního oddělení Ostrava uvítají jakoukoliv informaci k vozidlu v protisměru a k dopravní nehodě, stejně tak záznamy z kamer vozidel. Informace lze sdělit na telefonním čísle 974 722 761, na jakémkoliv oddělení Policie ČR nebo na bezplatné lince 158. Děkujeme."Titanic / komedie Divadla Kalich

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Work Global Agency s.r.o. - Všechromy

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Pekařství a cukrářství Sázava s.r.o.

od 22 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

STEBAL Spedition, s.r.o. 001

od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků