Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hacker kradl na internetu profily cizích žen a pak se za ně vydával. Prý to byl adrenalin

Dalším úspěchem se mohou pochlubit ostravští policejní specialisté na kyberkriminalitu. Odhalili hackera, který kradl na internetu profily žen z celé země a pak se za ně vydával. Získané informace a fotografie pak zneužíval. Celkem se naboural do e-mailů a facebookových profilů 170 osob.

V roce 2017 se na policii obrátila žena z Karviné, že se jí někdo naboural do účtu a pak se za ní vydával. Začalo vyšetřování, které přerostlo hranice města, okresu i kraje. Na jeho konci je celkem 170 ukradených facebookových profilů a e-mailových schránek po celé zemi. Pachatelem útoků je 30letý muž z Českolipska. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: Získané informace, včetně fotografií soukromého charakteru, měl dále různě užívat. V některých případech například fotografie umístil na erotické stránky, jindy komunikoval pod „zcizenou identitou“, tedy z profilů poškozených, s jejich známými.

Muž nejenže využíval cizích účtů a profilů, ale také do nich znemožnil jejich původním majitelům vstup. Kriminalisté museli jednotlivé poškozené majitele najít a kontaktovat. Pomáhali jim v tom policisté po celé zemi. Nyní je případ na konci a hackerovi hrozí až 4 roky vězení. Odborníci v této souvislosti znovu zdůrazňují význam silného hesla.

Václav Korytář, IT specialista: "Silné heslo má ideálně 8 znaků. Měla by to být kombinace velkých a malých písmen, číslic a dobré je použít i speciální znaky, jako je například zavináč, hvězdička anebo lomítko." 

Další důležitou věcí je nezveřejňovat na internetu osobní údaje a nebo intimní fotografie. Vše se dá zneužít. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy