Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygienici zmírnili v MS kraji některá opatření. Týkají se hlavně koupališť a sportování

Od pátečního poledne zmírnili hygienici v MS kraaji některá protiepidemická opatření. Týká se to hlavně provozu koupališť, kde byl zrušen limit počtu návštěvníků a změn se dočkali i sportovci, kteří mohou sundat roušky i uvnitř budov. Změny se dotkly i některých sociálních zařízení.

Epidemiologická situace v Moravskoslezském kraji umožnila hygienikům zmírnit některá z opatření, která byla zavedena před třemi týdny. Vzhledem k počasí, které má být v následujících dnech, lidé určitě přivítají, že na koupalištích byl zrušen limit 500 osob.

Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: "V případě umělých koupališť byla stanovena jednotně kapacita všech umělých koupališť, která bude odrážet velikost daného umělého koupaliště a to tak, že se vypouští maximální počet osob 500, nicméně zůstává zachován limit v podobě deseti metrů čtverečních na osobu."

Provozovatel musí také zajistit osobu, která bude na pravidla dohlížet. Rozvolnění se dočkali sportovci. Nemusejí už nosit roušky.

Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: "V případě venkovních hromadných akcí a v případě vnitřních prostor se nově stanoví výjimka z nošení roušek pro sportovce v rámci organizovaného tréninku nebo zápasu, soutěže a podobně."

Hygienici rovněž přesněji specifikovali sociální zařízení, kde není možné přijmout klienta bez negativního testu na covid-19. Chtějí tak vyjít vstříc krizovým centrům, kde lidé potřebují přenocovat jen krátkodobě. Povinnost mít negativní test je tak v zařízeních s dlouhodobým pobytem, jako jsou například domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy se zvláštním režimem či chráněné bydlení.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

NIKA Logistics a.s. - Nádražní ul.

od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

CHODOS CHODOV s. r. o.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

MUDr. Radan Vidura, Ph.D. - pracoviště Olomouc

od 23 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků