Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlučínské jezero bude uzavřeno na dva roky. Čekají ho rozsáhlé úpravy

Hlučínská štěrkovna bude už brzy uzavřena. Začala totiž velká sanace a rekultivace celého území a první omezení pro návštěvníky areálu začnou platit v září. Nejprve bude uzavřena zadní příjezdová cesta a po hudebním festivalu sCoro Štěrkovna bude areál uzavřen kompletně. Velké obavy mají místní yacht cluby, dvouletá pauza může znamenat jejich konec.

Projekt s názvem "Sanace, rekultivace a revitalizace území po těžbě štěrkopísku u Hlučína" začal na konci července. První omezení se ale návštěvníků dotkne 1. září, kdy bude uzavřena silnice Jahodová, která vede k zadní bráně jezera, do kempu a také ke dvěma yacht klubům. Jejich členové se tak nedostanou k lodím a musejí na dva roky přerušit činnost. 

Ivan Kantorík, Yacht Club Jezero Hlučín: "V klubovně máme výcvikové středisko, kde se děti učí pravidla, techniku, teorii, máme tam promítací zařízení. Tady na břehu se učí na trenažérech a pak se jde na vodu. Když nás na tu vodu dva roky nepustí, pochybuji, že se ty děti ještě vrátí zpátky."  

Podle zástupců firmy Gardenline, která je realizátorem stavby, ale není možné, aby se po staveništi kdokoliv pohyboval. 

Petr Vojtíšek, Garden Line: "Je nesmysl diskutovat o tom, jestli se můžou po staveništi pohybovat cizí osoby."
 Kompletní uzavření areálu jezera je naplánováno po festivalu sCoro Štěrkovna na 20. září. 

Pavel Paschek, starosta Hlučína: "V rámci sanace se toho pro občany moc nezmění. Nebudou tady žádné akvaparky nebo další záležitosti, toho se ta sanace netýká. Dojde ke zpevnění břehů, k propojení oka s jezerem."  

Práce budou trvat dva roky, takže hotovo by mělo být až po letní sezóně 2022. První etapa by měla stát půl miliardy korun a hradí ji ministerstvo financí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy