Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policista zachránil život kolegovi po zásahu bleskem, původně chtěli ujet před bouřkou

K práci policistů patří i to, že jim někdy jde o život. Je ale naprosto ojedinělé, že to způsobí příroda, jak se to stalo v případě dvou policistů pořádkové jednotky z Frýdku-Místku do kterých při výkonu služby v Beskydech uhodil blesk. Naštěstí se jeden z mužů probral z bezvědomí a tak díky němu přežil i druhý policista.

Na konci července měli členové pořádkové jednotky policie hlídku na čtyřkolce v Beskydech v oblasti Bílého kříže. Kontrolovali dodržování zákazu vjezdu vozidel na lesní stezky. Pak začalo pršet a slyšeli i hřmění. Proto se začali strojit a chtěli sjet z hřebenu do bezpečí. To už ale nestihli. 

Martin Žebrok, PČR Frýdek-Místek: "Začali jsme se oblékat a zčistajasna udeřil blesk, který jsme vůbec neviděli. Oba nás to odhodilo od čtyřkolky."

Oba policisté byli v bezvědomí, ale Radim Bílý se naštěstí probral a ihned začal kolegu oživovat. 

Radim Bílý, PČR Frýdek-Místek: "Ležel jsem na zemi. Když jsem vstal, viděl jsem kolegu, jak leží pod čtyřkolkou. Tak jsem ho vytáhl a začal s první pomocí." 

Turisté z blízké chaty brzy policistovi přišli na pomoc a pokračovali v resuscitaci až do příletu záchranářského vrtulníku.

Martin Štěpánek, svědek: "Měl sice otevřené oči, ale nedýchal a ani jsme nenahmatali puls. Začali jsme s masáží srdce a umělým dýcháním. Po nějaké době se chytil a my jsme byli strašně rádi." 

Martin Žebrok se na druhý den v nemocnici probudil. Měl popáleniny a neurologické problémy ho trápí dodnes. I když je stále na nemocenské věří, že už se brzy vrátí do práce. A jak se smíchem řekl, ani teď se bouřky nebojí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy