Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pilot vrtulníku a záchranář neváhali riskovat životy. Po střelbě ve FNO pomáhali zásahové jednotce najít pachatele

Střelba ve Fakultní nemocnici Ostrava, po které zůstalo na místě 7 obětí, zůstane v naši paměti ještě dlouho. Teprve nyní bylo ukončeno vyšetřování a policie se také rozhodla, že ocení dva muže, kteří se s nasazením života podíleli na dopadení pachatele, ačkoliv nejsou policisty. Jde posádku vrtulníku zdravotnické záchranné služby.

Po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava na konci loňského roku nastal velkých chaos a policisté nejprve netušili, kdo je pachatelem a ani kde se pohybuje. Brzy to ale zjistili a bylo potřeba střelce co nejrychleji zadržet. Krajský ředitel policie Tomáš Kužel proto požádal o pomoc leteckou záchranou službu. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Naložili 3 policisty  letěli do místa, kde se měl vyskytovat pachatel. Jejich úkolem bylo dislokovat pachatele a nebo kdyby pozemní jednotky potřebovaly rychlejší zásah na určitém místě, aby tam policisty dopravili." 

Službu ten den měl zdravotník Petr Havrlant a pilot Tomáš Škrabálek. I když věděli, že pachatel je ozbrojený a oni riskují životy, neváhali a letěli policistům pomoct. 

Tomáš Škrabálek, pilot vrtulníku ZZS MS kraje: "Vyházeli jsme věci z vrtulníku, protože jsme věděli, že máme vézt 3 lidi ze zásahovky a letěli jsme do nemocnice. Tam jsme nabrali zásahovku a letěli jsme pátrat po tom člověku, který ujížděl někde na západ. Po 20 minutách jsme to předali policejnímu vrtulníku, který na to má techniku." 

Když záchranářský vrtulník vysadil zásahovou jednotku a vrátil se, stejně nakonec letěl na místo znovu. Tentokrát už ale tak, jak mají v popisu své práce. Pachatel totiž nakonec obrátil zbraň i proti sobě a bylo potřeba zjistit, zda je opravdu mrtvý. 
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Granplast s.r.o. - pracoviště Slatiňany

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ČSAD Tišnov, spol. s r.o.

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Spedice DETRANS s.r.o. - prac. 1

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků