Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté MS kraje připravili videa o bezpečném chování. Týkají se oblasti dopravy, kyberkriminality a práva

Policisté z Moravskoslezského kraje připravili další projekt, který bude sloužit k osvětě všech věkových kategorií. Nese název PORADCE policejní rádce pro bezpečný život a jde o videa, která jsou zaměřena na nejrůznější běžné situace, kdy se může stát přestupek či trestný čin.

Z úryvku videa na téma "Na bruslích bezpečně, zvládneme to společně" vyplývá, jakým způsobem má projekt fungovat. Podobně zpracovaných témat je celkem 10 a policisté je budou postupně zveřejňovat na internetovém kanálu youtube. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Jedná se o preventivní projekt ve třech oblastech. V oblasti dopravy, v oblasti trestní odpovědnosti mládeže od 14 let a prevence trestných činů po internetu." 

Vznik projektu PORADCE byl iniciován potřebou vytvořit jednotné a dostupné podklady pro přednášky policejních preventistů. 

Petr Směták, útvar prevence PČR: "Zvolili jsme formu edukačního animovaného videa proto, abychom mohli ty základní informace a rady poskytnout všem. Policejní preventisté je budou používat při svých přednáškách." 

Na tvorbu preventivních filmů přispěl policistům krajský úřad, který má bezpečnost občanů mezi svými prioritami. 

Stanislav Folwarczný, náměstek hejtmana MS kraje: "Když přijdou policejní preventisté do škol, tak pro žáky jsou to odborníci a když přinesou ještě velmi zajímavé ilustrační video, tak ta hodina je zajímavější a žáci si toho mnohem více zapamatují." 

Videa budou k dispozici na kanálu youtube, ale odkazy si můžete najít facebooku nebo twitteru policie. 
Den pro děti s ČPZP v ZOO Zlín

Zítra
Celý MS kraj, ZOO a zámek Zlín-Lešná

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Základní škola a Mateřská škola Krupka, prac. 002

od 17 800 do 19 770 Kč/měsíc

Detail

PragVip s.r.o. - Velké Popovice

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Charita Konice - DPS Bohuslavice

od 17 800 do 19 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků