Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté MS kraje připravili videa o bezpečném chování. Týkají se oblasti dopravy, kyberkriminality a práva

Policisté z Moravskoslezského kraje připravili další projekt, který bude sloužit k osvětě všech věkových kategorií. Nese název PORADCE policejní rádce pro bezpečný život a jde o videa, která jsou zaměřena na nejrůznější běžné situace, kdy se může stát přestupek či trestný čin.

Z úryvku videa na téma "Na bruslích bezpečně, zvládneme to společně" vyplývá, jakým způsobem má projekt fungovat. Podobně zpracovaných témat je celkem 10 a policisté je budou postupně zveřejňovat na internetovém kanálu youtube. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Jedná se o preventivní projekt ve třech oblastech. V oblasti dopravy, v oblasti trestní odpovědnosti mládeže od 14 let a prevence trestných činů po internetu." 

Vznik projektu PORADCE byl iniciován potřebou vytvořit jednotné a dostupné podklady pro přednášky policejních preventistů. 

Petr Směták, útvar prevence PČR: "Zvolili jsme formu edukačního animovaného videa proto, abychom mohli ty základní informace a rady poskytnout všem. Policejní preventisté je budou používat při svých přednáškách." 

Na tvorbu preventivních filmů přispěl policistům krajský úřad, který má bezpečnost občanů mezi svými prioritami. 

Stanislav Folwarczný, náměstek hejtmana MS kraje: "Když přijdou policejní preventisté do škol, tak pro žáky jsou to odborníci a když přinesou ještě velmi zajímavé ilustrační video, tak ta hodina je zajímavější a žáci si toho mnohem více zapamatují." 

Videa budou k dispozici na kanálu youtube, ale odkazy si můžete najít facebooku nebo twitteru policie. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy