Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud se 17 baníkovskými vlajkonoši ani nezačal, jeden z nich je v karanténě

U krajského soudu v Ostravě měl v pondělí začít jeden z největších procesů posledních let. 17 příznivců ostravského Baníku se zpovídá z uloupení vlajky fanouškům Opavy, za což jim hrozí až 12 let vězení. Jeden z obžalovaných je ale v karanténě a pro konání procesu nedodal potřebné dokumenty.

Už téměř před dvěma roky v říjnu zinscenovali fandové Baníku defekt vozu, aby donutili zastavit fanoušky Opavy, kteří se zrovna vraceli ze zápasu v Brně. Jakmile auto v Březové na Opavsku zastavilo, najeli ze všech stran další auta baníkovců. 

Klára Krystynová, mluvčí Krajského soudu Ostrava: "Obžalovaní se měli dopustit zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny jim hrozí, dle rozsahu jejich trestné činnosti, trest odnětí svobody v rozsahu 5 až 12 let."

K násilí mezi příznivci klubů nedošlo. Útočníci ale rozbili přední a boční sklo. Pak donutili výhružkami řidiče otevřít kufr, ze kterého ukradli trofeje, jako jsou vlajky a šály. Také zahodili klíče od zapalování a odjeli. Policisté dostali před soud 17 mužů. 

jeden z obžalovaných: "Nebudu se k tomu vyjadřovat." 

Postoj obžalovaných j byl podobný po celou dobu vyšetřování a dá se očekávat, že před soudem odmítnou vypovídat. 

Petr Stoklas, obhájce jednoho z obžalovaných: "Obecně, soud může jít i pod trestní sazbu. V tom druhém odstavci, organizovaná skupina, je trestní sazba hodně vysoká. Vzhledem k okolnostem případu mi to přijde hodně přísné." 

Jeden z obžalovaných ale nepřišel, protože je v karanténě kvůli coronaviru a přes svého advokáta vzkázal, že soud může začít i bez něj. To ale soudci nestačilo.

Klára Krystynová, mluvčí Krajského soudu Ostrava: "Jeden z obžalovaných nedoložil dostatečně osvou žádost, aby bylo jednáno v jeho nepřítomnosti."

Hlavní líčení tak ani nezačalo. Advokát obžalovaného v karanténě slíbil, že doklady do dvou dnů zajistí a soudní proces by tak měl začít ve čtvrtek. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy