Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud se 17 baníkovskými vlajkonoši ani nezačal, jeden z nich je v karanténě

U krajského soudu v Ostravě měl v pondělí začít jeden z největších procesů posledních let. 17 příznivců ostravského Baníku se zpovídá z uloupení vlajky fanouškům Opavy, za což jim hrozí až 12 let vězení. Jeden z obžalovaných je ale v karanténě a pro konání procesu nedodal potřebné dokumenty.

Už téměř před dvěma roky v říjnu zinscenovali fandové Baníku defekt vozu, aby donutili zastavit fanoušky Opavy, kteří se zrovna vraceli ze zápasu v Brně. Jakmile auto v Březové na Opavsku zastavilo, najeli ze všech stran další auta baníkovců. 

Klára Krystynová, mluvčí Krajského soudu Ostrava: "Obžalovaní se měli dopustit zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny jim hrozí, dle rozsahu jejich trestné činnosti, trest odnětí svobody v rozsahu 5 až 12 let."

K násilí mezi příznivci klubů nedošlo. Útočníci ale rozbili přední a boční sklo. Pak donutili výhružkami řidiče otevřít kufr, ze kterého ukradli trofeje, jako jsou vlajky a šály. Také zahodili klíče od zapalování a odjeli. Policisté dostali před soud 17 mužů. 

jeden z obžalovaných: "Nebudu se k tomu vyjadřovat." 

Postoj obžalovaných j byl podobný po celou dobu vyšetřování a dá se očekávat, že před soudem odmítnou vypovídat. 

Petr Stoklas, obhájce jednoho z obžalovaných: "Obecně, soud může jít i pod trestní sazbu. V tom druhém odstavci, organizovaná skupina, je trestní sazba hodně vysoká. Vzhledem k okolnostem případu mi to přijde hodně přísné." 

Jeden z obžalovaných ale nepřišel, protože je v karanténě kvůli coronaviru a přes svého advokáta vzkázal, že soud může začít i bez něj. To ale soudci nestačilo.

Klára Krystynová, mluvčí Krajského soudu Ostrava: "Jeden z obžalovaných nedoložil dostatečně osvou žádost, aby bylo jednáno v jeho nepřítomnosti."

Hlavní líčení tak ani nezačalo. Advokát obžalovaného v karanténě slíbil, že doklady do dvou dnů zajistí a soudní proces by tak měl začít ve čtvrtek. 
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

STANSPED s.r.o.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

DHL Supply Chain s.r.o. - 06

od 18 532 do 21 600 Kč/měsíc

Detail

Petráškův dvůr s. r. o. provozovna Uzeniny Příbram

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků