Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji zahájily výuku všechny školy. Do prvních tříd nastoupilo 11 600 dětí

Je prvního září a žákům a studentům začíná školní rok. Dobrou zprávou je, že v Moravskoslezském kraji zahájily výuku všechny školy. Prozatím tedy žádná není v karanténě. Prvňáčků nastoupilo 11 600, což je téměř stejně jako loni. V případě nákazy covidem jsou školy připraveny na distanční výuku.

Základní škola v Ostravě - Petřkovicích přivítala 47 prvňáčků a stejně jako v minulých letech pro ně otevřela 2 třídy. O školu je mezi rodiči takový zájem, že některé děti z okolních obcí musejí odmítat.  

Monika Konečná, ředitelka ZŠ Ostrava - Petřkovice: "Jsme škola rodinného typu. Upřednostňujeme rodinné klima, kdy si s těmi dětmi opravdu povídáme, kdy s těmi dětmi opravdu žijeme."

Petřkovická škola je jednou z 55 škol zřizovaných městem Ostrava, kde celkově přišlo k zápisu do prvních tříd 2545 dětí a jejich počet už 3 roky stoupá. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Stoupající počet dětí ve školách je pro Ostravu dobrou zprávou. Stejně jako v předchozích letech i nyní máme připravenu řadu projektů na podporu talentovaných žáků, inkluzivního vzdělávání i jazykových a technických dovedností. Budeme posilovat personální zázemí škol o kariérové poradce, asistenty pedagoga, školní psychology, sociální pedagogy a další odborné pracovníky. V souvislosti s událostmi kolem epidemie covid-19 se nově zaměřujeme na vzdělávání pedagogů a další technické vybavení škol, které umožní zvýšit kvalitu on-line vyučování.“

V celém MS kraji pak do prvních tříd nastoupilo 11 600 prvňáků, což je o 6 méně než loni. Celkově ale stoupá počet žáků na základních i středních školách. 

Stanislav Folwarczný, náměstek hejtmana MS kraje: „I když počet dětí v prvních třídách už třetím rokem klesá, celkový počet školáků stále roste. Základní školy opouští necelých deset tisíc žáků. Silné ročníky teď míří na druhý stupeň základních škol. Více je i žáků na středních školách.“

Školy se v případě nákazy covidem připravují na distanční výuku. Města, kraj i ministerstvo školství přispívají  na pořízení tabletů, notebooků a programů pro tento typ vyučování.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy