Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj přispěje obětem bohumínského žháře 2 miliony kč. Lidé mohou přispět prostřednictvím sbírky

Moravskoslezský kraj přispěje obětem požáru domu v Bohumíně téměř 2 miliony korun. Na svém posledním zasedání v tomto volebním období do odhlasovali zastupitelé. Přispívat mohou prostřednictvím transparentního účtu i občané.

Útok žháře v Bohumíně, po kterém zůstalo 11 mrtvých a několik popálených vzbudil mezi lidmi vlnu solidarity. Krajský úřad proto zřídil transparentní účet, na který mohli občané přispívat pozůstalým i zraněným. Ve čtvrtek rozhodlo zastupitelstvo kraje, že do této sbírky přispěje také. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Každého z nás podobné tragédie vždy nesmírně zasáhnou. Děkuji všem, kteří se rozhodli do veřejné sbírky přispět, jsem rád, že jsme se se zastupiteli kraje shodli i na krajském vkladu 1, 85 milionů korun."

Z každého ze zemřelých tedy kraj vloží 100 tisíc, které dostanou pozůstalí  a za zraněné po 50 tisících. Zraněných je 15 a jsou mezi nimi lidé, kteří byli hospitalizovaní v nemocnici a nebo byli ošetření na místě záchranáři. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Tato materiální pomoc snad alespoň trošku pomůže zmírnit bolest a utrpení, které prožívají lidé, které tragický požár nejvíce postihl. Ustavili jsme správní radu složenou ze zástupců kraje, města Bohumín a hasičského sboru, která sbírku spravuje a nastaví přesný klíč, podle kterého budou peníze ze sbírky rozděleny.“

Na účtu bylo ve středu téměř 700 tisíc korun. Je to ale mnohem méně, než po střelbě v nemocnici v Ostravě, kdy lidé věnovali pozůstalým 8 milionů. Po výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm se vybralo dokonce 20 milionů. Je to zřejmě i tím, že bohumínská radnice přestala o události informovat a vyzvala novináře, aby neobtěžovali radní otázkami. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy