Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovky litrů alkoholu, tisíce cigaret a tuny tabáku. Celníci v MS kraji ani během pandemie nezahálejí

I když se kvůli koronavirovým opatřením museli ostravští celníci vrátit na hranice, během nouzového setavu se zaměřovali nejvíc na kontrolu dokladů a povolení překročit hranici. Přesto od počátku roku zajistili spoustu nelegálního zboží - neznačený alkohol, nekolkované cigarety, padělky nebo drogy a odhalili nelegálně zaměstnané cizince.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj: "Od začátku roku do konce prázdnin ostravští celníci zajistili téměř 200 litrů neznačeného alkoholu, 25 000 kusů nekolkovaných cigaret a 2 700 kg tabáku. Vše bez kolku, nezdaněné. Celníci zabránili úniku na spotřební dani ve výší 64 milionů korun. Zboží bylo zajištěno především v malých prodejnách, trafikách, tržnicích i dopravních prostředcích.

Celníci také kontrolovali cizince, kteří pracují na území České republiky. Bylo odhaleno 19 nelegálně pracujících lidí. Šlo buď o cizince ze 3. zemí nebo o občany EU, kteří neměli splněnu oznamovací povinnost. Celníci také zastavili 378 řidičů, kteří na vyjeli na D1 bez dálniční známky. V blokových řízeních zaplatili celkem 386.000 korun. 624 řidičů porušilo povinnost zaplatit mýtné.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj: V oblasti padělku bylo u dvaceti případů porušení zákona zajištěno 900 kusů napodobenin světoznámých značek obuvi, oděvů, parfémů. V tomto týdnu celníci našli a zajistili na jedné prodejně napodobeniny hraček v počtu 131 kusů. Ostatní padělky byly ukryty v kamenných obchodech nebo v zásilkách z východních zemí. Majitelům ochranných známek by prodejem tohoto zboží vznikla škoda ve výši přesahující dva miliony korun."

Celníci také v 34 případech kontrolovali provoz hazardních her bez platného povolení. Zadrželi 109 kusů nelegálních technických zařízení, provozovaných jako vědomostní hry.

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail