Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Monty School Ostrava otevřela střední školu. Jako jediná v ČR nabízí propojení střední a vysoké školy

Monty lyceum v Ostravě-Porubě nově nabízí i středoškolské vzdělání. A to zcela unikátní. Spolupracuje totiž s ostravskou univerzitou a studenti budou díky tomu s vysokoškoláky sdílet nejen laboratoře a učebny, ale také pedagogy.

Prvních 10 středoškolských studentů Monty lycea v Ostravě-Porubě si vyzkouší zcela originální výuku. A budou jediní v Česku. Nová střední škola totiž propojuje středoškolské gymnaziální a univerzitní vzdělávání.

Aleš Zářický, Vice-Rector for Studies and Lifelong Learning: “Propojení střední a vysoké školy to je to, po čem dlouhá léta voláme. Není to jenom o tom, že budeme sdílet společné kapacity, laboratoře, učebny, ale je to také to klima, kdy se student střední školy bude moct zapojit do celé řady projektů, o kterých samozřejmě na běžné střední škole se mu ani nesnilo.”
Petr Vidlák, zakladatel a majitel Monty School Ostrava: “Tito mladí lidé si nás našli úplně sami. Oslovili nás s tím, že by k nám chtěli chodit. Tak to už nás tak namotivovalo, že jsme řekli ano, že do toho půjdeme.”

Střední škola je určena studentům, kteří svou osobností nezapadají, jsou zodpovědní, samostatní a velmi kreativní a iniciativní. V jednom ročníku jich bude studovat maximálně 16.

Anketa: studenti 1. ročníku
Jana Juřinová: “Mě dost věcí baví. Baví mě třeba malování jak sebe, tak i na papír a baví mě design a umění.”
Marie Beňovičová: “Chci dělat učitelku a tady toto je přímo příprava na vysokou školu, takže to je výborná volba.”

Studenti Monty lycea budou docházet na Přírodovědeckou a Filozofickou fakultu Ostravské univerzity. Velký důraz je kladen i na výuku cizích jazyků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy