Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Besip a policisté vyrazili ke školám v MS kraji

Zebra se za tebe nerozhlédne - policisté a BESIP společně vyrazili do ulic s další preventivní akcí. Školákům i jejich rodičům připomněli zásady bezpečného pohybu v dopravě.

Je to už tradice. Policie a BESIP vytipovávají školy po celé republice, tedy i v Moravskoslezském kraji a během prvních školních dnů míří za dětmi a jejich doprovodem.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Děti se vracejí po prázdninách, bývají rozjivené, takže je nutné tady tuto akci neustále opakovat."
Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP: "Provoz nám zhoustl, skončily prázdniny, začal školní rok, takže opravdu je třeba těm mladým připomínat, že se musí v provozu rozhlížet. Když se rozhlížejí, tak je odměníme reflexními prvky, máme tady nějaké drobnosti. Děti jsou rády."
anketa se školáky: "Dali mi takový pás, aby mě šlo večer vidět, dále pexeso a pár takových věcí."

A tady jsou tedy základní rady policie.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Využívat v prvé řadě přechody pro chodce, přechody, které jsou označené světelnou signalizací, tedy semafory. Připomíname i povinnost, že pokud je do 50 metrů od místa, kde hodlá chodec přejít, nadchod nebo podchod, tak je povinnen ho použít. Připomínáme dětem, jak je důležité, aby se nejprve podívaly doleva, doprava a pak zase doleva. Nehledě na to, aby se rozhlížely po celou dobu toho přecházení, aby zbytečně nelelkovaly před přechodem."

Akce Zebra se za tebe nerozhlédne v prvním školním týdnu cestuje po celém Moravskoslezském kraji. Policejním preventistům a BESIPu mohou výrazně pomoct také rodiče.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy