Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zemřel jeden z prvních reportérů zpravodajství TV Nova František Dýmal. Vysloužil si přezdívku Krvavý Franta

Dnes pro vás máme smutnou zprávu. Ve věku 57 let zemřel František Dýmal, který patřil k hlavním tvářím zpravodajství TV Nova od jejího vzniku v roce 1994. Byl také prvním redaktorem a moderátorem TV Polar a díky svým kriminálním reportážím si vysloužil přezdívku Krvavý Franta.

Pokud patříte mezi naše věrné diváky a nebo si pamatujete na první roky vysílání TV NOVA, jistě si vzpomenete i na Františka Dýmala. Krvavý Franta se proslavil hlavně tím, že mu neunikl žádný zločin. Měl známosti v podsvětí, mezi policisty i politiky.

František Dýmal, reportáž: "Víno obsahující toluen a metylalkohol se může nacházet v kterékoliv z těchto lahví."

Při povodních v roce 97 neváhal riskovat život a s Karlem Lopraisem objížděli zatopené oblasti. Jeho reportáže často Televizní noviny na Nově otevíraly.

František Dýmal, reportáž: "Projíždíme Tatrou Karla Lopraise zatopeným Bohumínem. Obyvatelé nadále zůstávají odříznutí od okolního světa."

František Dýmal byl ale také zároveň prvním redaktorem a moderátorem TV Polar, která vznikla v roce 1994, tedy ve stejném roce jako TV NOVA.

František Dýmal, reportáž: "Hezké odpoledne při sledování prvního regionálního vysílání z ostravského televizního studia." 
Jaroslav Korytář, jednatel TV Polar: "František Dýmal byl vlastně prvním redaktorem naší TV Polar. Když začala Nova v únoru 1994 vysílat a Vladimír Železný dospěl k závěru, že chce být obklopen planetami kolem Novy a spolupracoval s regionálními studii, mezi která jsme patřili, tak František se stal postupem času vlajkovou lodí."  

František Dýmal zemřel po dlouhé těžké nemoci 16. září. Poslední rozloučení se uskuteční ve Studénce v úzkém kruhu nejbližší rodiny.

Nahlásit chybu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail