Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zemřel jeden z prvních reportérů zpravodajství TV Nova František Dýmal. Vysloužil si přezdívku Krvavý Franta

Dnes pro vás máme smutnou zprávu. Ve věku 57 let zemřel František Dýmal, který patřil k hlavním tvářím zpravodajství TV Nova od jejího vzniku v roce 1994. Byl také prvním redaktorem a moderátorem TV Polar a díky svým kriminálním reportážím si vysloužil přezdívku Krvavý Franta.

Pokud patříte mezi naše věrné diváky a nebo si pamatujete na první roky vysílání TV NOVA, jistě si vzpomenete i na Františka Dýmala. Krvavý Franta se proslavil hlavně tím, že mu neunikl žádný zločin. Měl známosti v podsvětí, mezi policisty i politiky.

František Dýmal, reportáž: "Víno obsahující toluen a metylalkohol se může nacházet v kterékoliv z těchto lahví."

Při povodních v roce 97 neváhal riskovat život a s Karlem Lopraisem objížděli zatopené oblasti. Jeho reportáže často Televizní noviny na Nově otevíraly.

František Dýmal, reportáž: "Projíždíme Tatrou Karla Lopraise zatopeným Bohumínem. Obyvatelé nadále zůstávají odříznutí od okolního světa."

František Dýmal byl ale také zároveň prvním redaktorem a moderátorem TV Polar, která vznikla v roce 1994, tedy ve stejném roce jako TV NOVA.

František Dýmal, reportáž: "Hezké odpoledne při sledování prvního regionálního vysílání z ostravského televizního studia." 
Jaroslav Korytář, jednatel TV Polar: "František Dýmal byl vlastně prvním redaktorem naší TV Polar. Když začala Nova v únoru 1994 vysílat a Vladimír Železný dospěl k závěru, že chce být obklopen planetami kolem Novy a spolupracoval s regionálními studii, mezi která jsme patřili, tak František se stal postupem času vlajkovou lodí."  

František Dýmal zemřel po dlouhé těžké nemoci 16. září. Poslední rozloučení se uskuteční ve Studénce v úzkém kruhu nejbližší rodiny.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

TORINA CZ s.r.o. - místo výkonu práce U Prioru 884/4

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků