Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Složky IZS MS kraje byly oceněny za zásah při požáru v Bohumíně.

Jistě ještě máte v živé paměti tragický požár v Bohumíně, při kterém zahynulo 11 lidí. Zásah složek IZS byl velmi náročný a i díky jejich profesionalitě nedošlo k ještě horším následkům. Hasiči, zdravotníci a policisté si za svou dobrou práci vysloužili poděkování od svých velitelů i hejtmana našeho kraje.

8. srpna začal v 11. patře panelového domu v Bohumíně hořet jeden z bytů. Oheň se šířil tak rychle, že i když dělaly všechny složky IZS co mohly, zahynulo celkem 11 lidí. Na místě zasahovalo mnoho desítek záchranářů, pro které byl zásah velmi náročný fyzicky i psychicky. Ve čtvrtek si proto pozval hejtman Ivo Vondrák zástupce všech složek, aby jim společně s jejich veliteli poděkoval.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Já vám strašně moc děkuji za to, jak jste se k té situaci postavili. Byla to obrovská tragédie, ale podle mého názoru jste udělali maximum a to maximum bylo projevem vaší profesionality."  

Na dno si samozřejmě sáhli hlavně hasiči, kteří po vypnutí proudu museli do 1. patra běhat. Z ohně se navíc šířil nesnesitelný žár. 

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: "Děkuji, děkuji hasičům profesionálním i dobrovolným, policistům, strážníkům, zdravotníkům, prostě všem, kteří se na zásahu podíleli." 

Poděkování si ale samozřejmě zaslouží všichni, včetně bohumínských strážníků, kteří přímo na místě dopadli pachatele. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Jsem přesvědčený, že jsme obstáli a obstojíme i příště."

Roman Gřegoř, ředitel ZZS MS kraje: "Já jsem mnoho let hrdý na to, že pracuji tady v tom kraji, protože tak, jak funguje IZS tady, nefunguje nikde a je to o vztazích mezi lidmi." 

Žhář, který oheň zapálil, je za mřížemi a čeká ho soud a pravděpodobně doživotní trest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy