Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny NATO v Mošnově jsou bez diváků na místě. V okolí letiště platí omezení v dopravě i pro pěší

O víkendu se na letišti v Mošnově uskuteční Dny NATO, které jsou ale kvůli pandemii tentokrát bez návštěvníků. Akci je možné sledovat v České televizi a nebo na internetu. Pořadatelé proto žádají diváky, aby se nesnažili do okolí letiště přesto přijít a sledovat program přes plot. Jsou kvůli tomu připravena i omezení.

Pořadatelé Dnů NATO se dohodli s Českou televizí, že letošní ročník se uskuteční pouze před jejími kamerami. Na místě samotném bude ukázky sledovat pouze tisíc lidí po oba dny. Jde o 500 a 500 příslušníků integrovaného záchranného systému, plus jejich doprovod, kteří budou, jako hlavní bod programu, oceněni za boj s koronavirem. Program je připraven od 11 do 16 hodin a k vidění bude opět mnoho zajímavého.

Tomáš Maruščák, mluvčí Armády ČR: "Tahákem bude společná formace amerického bombardéru B-52, který přiletí z Lousiany, takže 15 hodin stráví na cestě do ČR a 15 hodin nazpět. V Ostravě se představí v průletu a občané ČR ho pak ještě mohou spatřit nad Prahou a nad Plzní."

Pořadatelé prosí diváky, aby si opravdu zapnuli televizi a nejezdili do Mošnova. Nejen, že bude celý areál uzavřen, ale bude omezen vstup i na pozemky MS kraje v okolí letiště. Dojde k uzavření příjezdových cest mezi Novou Horkou, Petřvaldem a Košatkou, důsledkem čehož nebude možný vjezd do Petřvaldíku.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Policie je tady od toho, když by docházelo na vstup na cizí pozemky, když by docházelo k poškozování majetku, třeba ničení oplocení letiště."

V okolí akce také platí zákaz používání dronů. Náš kraj bude reprezentovat mimo jiné zásahová jednotka, která předvede zákrok proti útočníkovi ohrožujícímu dav. Naši hasiči zase ukáží vyprošťování zraněných z vozidla. Zajímavá bude i historická rekonstrukce bojů o Štítinu na Opavsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy