Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Složky IZS s obavami sledují nárůsty počtu nemocných. Kvůli hrozbě zavedly speciální režim

Koronavirus se samozřejmě nevyhýbá ani složkám integrovaného záchranného systému a proto musejí všichni členové dodržovat speciální režim, který by v případě zavlečení nemoci minimalizoval množství nakažených. Důsledně se například dodržují karantény nebo střídání celých pracovních týmů.

Obzvláště opatrní musejí být nyní členové složek IZS, kteří mají v době pandemie velmi důležitou roli. Nejlépe to zvládají zdravotníci a strážníci. Shodně zatím nemají žádné nemocné a jen 2 lidi v karanténě. Osvědčil se zodpovědný přístup.

Petr Jaššo, ZZS MS kraje: "Museli jsme se naučit pracovat s jinými ochrannými pomůckami a s jiným přístupem k pacientům." 

Mezi státními policisty je 8 pozitivních a 19 lidí je v karanténě. Hasiči hlásí 4 nemocné. Karanténu si hasiči stanovili ještě přísněji, než určují hygienici, takže je izolovaných několik desítek lidí. 

Vladimír Vlček, ředitel HZS MS kraje: "U našich zaměstnanců se nám podařilo vzbudit důvěru, takže oni nám dopředu hlásí veškeré kontakty, kontakty dětí i rodiny. My od toho připravujeme preventivní opatření ještě před tím, než je třeba určí lékař nebo hygiena. To se nám velmi vyplácí." 
Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR: "Lidi třídíme do skupin tak, aby se nepotkali, používáme ochranné prostředky, zrušili jsme mraky akcí. To všechno kvůli tomu, abychom se připravili na druhou vlnu, kde to bude opět strašně náročné."

Dvojnásob opatrní musejí být pracovníci operačního střediska a to u všech složek. Není jich totiž tolik, jako lidí v terénu, takže mají jen omezenou zastupitelnost. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Madal Bal a. s. - U Tescomy

od 20 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

FEE Transport s.r.o.-Tuřanka

od 20 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

František Matlák - kamenolom - 01

od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků