Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Zábřehu se pohyboval muž se zbraní u pasu. Lidé se báli, jeden zavolal strážníky

Až 15.000 korun pokuta za viditelné nošení zbraně hrozí 51letému muži, který se v sobotu 19. září po poledni pohyboval v Ostravě-Zábřehu se zbraní, kterou měl viditelně umístěnou u pasu. Lidé dostali strach, jeden z nich zavolal na tísňovou linku 156.

Strážníci po příjezdu zjistili, že muž odjel autobusem před malou chvíli. Hlídka proto vyrazila z vozem hromadné dopravy, který dostihla na zastávce Hotel Bělský les na ulici Plzeňská.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka spatřila muže, který vystupoval z tohoto autobusu a v pouzdru u pasu měl viditelně zasunutu zbraň. Strážníci vyzvali onoho muže, aby jim prokázal svou totožnost a předložil zbrojní průkaz a doklady ke zbrani. Muž nedokázal věrohodným způsobem prokázat hlídce svou totožnost a rovněž nepředložil strážníkům doklady opravňující jej k držení zbraně ani ke zbrani samotné. Proto mu byla mu zbraň strážníky na místě odebrána a následně byl předveden na služebnu Policie České republiky k prokázání totožnosti."

Policie zjistila, že jde o 51letého muže, uvedl, že nevěděl, že zbraň viditelně na veřejnosti nosit nemůže, prý ji tak už nosí dva roky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ke zbrani samotné bylo zjištěno, že se jedná o flobertový revolver značky Flobert court ráže 6mm s maximální úsťovou energií 7,5 Joulu. Na tuto zbraň tak dle zákona o zbraních a střelivu není nutné vlastnit zbrojní průkaz. Nosit zbraň viditelně na veřejnosti se tak tomuto muži nevyplatilo. Ze svého jednání se bude zpovídat před správním orgánem, kde mu hrozí pokuta až do výše 15.000,- Kč."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy