Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranný systém trénoval postup při úniku nebezpečného plynu. Prověřil havarijní plán firmy na jeho výrobu

Moravskoslezský kraj patří k nejprůmyslovějším regionům v zemi a z toho plyne řada rizik pro občany. Hlavně z chemických továren, které pracují s nejrůznějšími nebezpečnými látkami. Proto je dvojnásob důležité, aby byly složky IZS připraveny v případě havárií v těchto podnicích efektivně zasáhnout. V areálu firmy Linde se proto konalo cvičení.

Ještě to není ani měsíc, kdy obyvatele okolí chemické továrny BorsodChem v Ostravě vyděsil obrovský oranžový mrak nad tímto podnikem. Během pár minut se z rozhlasu ozvalo varování.

svědkyně: "Že máme zavřít okna a nemáme vycházet." 

Ukázalo, že šlo o havárii turbodmychadla, ale uniklé nitrózní plyny nejsou prý nebezpečné lidskému zdraví. Nyní se podobné hlášení ozvalo v okolí areálu firmy Linde Gas v Hrabové. 

Tentokrát šlo ale o rozsáhlé součinnostní cvičení hasičů, policistů, zdravotníků, strážníků i zaměstnanců firmy. Cílem akce bylo procvičit vnější havarijní plán.

Petr Kůdela, mluvčí HZS: "Společnost Linde Gas patří mezi 14 firem s chemickou či hutní výrobou, které musejí mít zpracován tzv. vnější havarijní plán, protože by v případě nějaké nehody mohlo být ohroženo obyvatelstvo."

Na cvičení se podílelo asi 50 lidí a všichni postupovali podle plánu. Velitelé ale samozřejmě drobné chyby najdou a příště už by se neměly opakovat. 
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Garnetaur s.r.o.

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

ŠKODA TRANSPORTATION a.s. Plzeň, Ostrava

od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků