Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči po vydatném nočním dešti vyjížděli likvidovat škody na téměř 60 míst v kraji

Hasiče zaměstnal silný déšť, který Moravskoslezský kraj zasáhl v noci z pátku na sobotu. Likvidovali téměř šest desítek událostí.

Od půlnoci do čtrnácti hodin vyjížděli hasiči k téměř šedesáti událostem spojeným s odstraňováním následků intenzivního deště. Ve většině případů se jednalo o čerpání vody ze sklepů a z lagun, jejichž rostoucí hladina ohrožovala obydlí.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: „Hasiči na několika místech usměrňovali vodu tekoucí z polí pytli z písku či jinými improvizovanými prostředky. V Petřkovicích tak položili profesionální hasiči ze stanice v Ostravě - Přívozu spolu s místní dobrovolnou jednotkou 40 pytlů. Padesát jich hasiči dovezli rovněž do Darkovic.“

Situace se začala uklidňovat po sobotním poledni, kdy ustal déšť. Hasiči poté čistili některé ze silnic od nánosů bahna.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: „Zasahující jednotky musely rovněž odstranit několik padlých stromů, převážně z komunikací, vítr také uvolnil plechy na střechách některých domů. V Orlové - Lutyni takovýto zásah řešila lezecká skupina ze stanice v Karviné.“

U žádné z událostí hasiči neevidují výrazně vysokou škodu nebo zranění. 

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy