Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě demonstrovali oceláři, vadí jim dovoz levné oceli z Číny

V Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě se konala demonstrace ocelářů. Toto průmyslové odvětví zaměstnává v Ostravě tisíce lidí a proto bylo město vybráno k celostátnímu protestu. Ocelářům vadí, že Evropská unie málo chrání jejich zájmy proti dovozu levné oceli z Číny.

Oceláři z celého kraje se sjeli do Ostravy do Dolních Vítkovic, aby dali najevo svou soudržnost a hlavně nespokojenost se situací nejen v naší zemi, ale v celé Evropské unii. Odborářům hlavně vadí, že levná čínská ocel zaplavuje celou Evropu a za současného stavu jí nelze konkurovat. 

Roman Ďurčo, předseda Odborového svazu Vítkovice Steel: "Chceme demonstrovat proti nerovným podmínkám na evropském trhu, kdy se nám tady valí čínská ocel, ruská ocel, turecká ocel bez jakýchkoliv omezení a my musíme nakupovat emisní povolenky a musíme splňovat přísná ekologická kritéria."
Petr Slanina, šéf odborářů Liberty Ostrava: "Evropa se stává čím dál více závislá na dovozu oceli. My ocel vyrábět umíme, ale místo toho, abychom přizpůsobili podmínky v Evropě, tak ji dovážíme."

Demonstrace měla být původně přímo v Bruselu, kde evropský parlament zasedá. Kvůli opatření spojených s pandemií to ale nebylo možné. Na demonstraci přijelo několik set ocelářů.

anketa, demonstranti:
"Bojujeme o přežití." 
"Chceme jen rovné podmínky, nic jiného."
"Pracovní místa musí zůstat zachovány. Jak by to vypadalo, kdyby všechno zrušili. Co by dělaly ty naše děti."

Pracovníci z MS kraje zastupují oceláře z celé naší země a doufají, že je konečně někdo vyslyší a začne se nerovným bojem mezi evropskou a čínskou ocelí zabývat dříve, než bude pozdě. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

M&V Facility Plus s.r.o. - Mělník

od 15 200 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

DINATARI s.r.o. - Drůbežářský závod Klatovy a.s.

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

TORINA CZ s.r.o. - místo výkonu práce U Prioru 884/4

od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků