Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepoučitelný recidivista. 22letý zloděj po propuštění okradl příbuzné a vyloupil chatu, kde našel jen pár piv

Zřejmě nepoučitelný je 22letý muž, který před měsícem opustil brány věznice. Poslední zářijový víkend ale opět vyrazil na vloupání. Ve Stonavě vykradl zahradní chatku, policisté ho brzy zadrželi.

Policisté z oddělení hlídkové služby Karviná vyrazili na oznámení do Stonavy, kde byla vykradena zahradní chata. Netrvalo dlouho a zadrželi podezřelého, jim dobře známého.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Podezřelý muž mající k místu jisté osobní vazby se měl pohybovat někde v okolí a policisté ho následně díky získaným informacím zadrželi. Vrchní inspektorka obvodního oddělení Horní Suchá následný den na základě zadokumentovaných informací obvinila 22letého muže z Karvinska z přečinů porušování domovní svobody a krádeže."

Muž na pozemku ani v chatě nic cenného nenašel, ukradl jen pár věcí, mimo jiné i pár kusů piva neznámé značky. Škoda nedosáhla ani tří tisíc korun. Vrchní inspektorka ale jeho vloupání spojila i s další událostí - zjistila, že muž příbuzným ukradl notebook.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Rovněž za toto jednání si vyslechl sdělení podezření z přečinu krádeže. U obou věcí je vedeno zkrácené přípravné řízení. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Policisté zajistili odcizené věci z chatky a vrátili je majitelům. U muže se jedná o recidivu. V minulosti byl několikrát za majetkovou trestnou činnost a související skutky (například porušování domovní svobody) odsouzen či potrestán."

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků