Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zákaz nočního vycházení nebo trhů. Vláda přichází s novými opatřeními

Vláda schválila další opatření v boji proti proti koronaviru. Od středy platí zákaz nočního vycházení, tedy kromě nezbytných cest. Jsou zakázány farmářské trhy, ovšem s výjimkou prodeje lokálních výrobků. Opatření platí od středeční půlnoci do úterý 3. listopadu, kdy by podle původního termínu měl skončit nouzový stav.

Vláda přišla s novými opatřeními kvůli stále se zhoršující situaci s nemocí Covid-19 v ČR.

Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR: "Všechna opatření směřují k tomu, aby se maximálně omezily sociální kontakty. Pokud někdo podá věrohodné vysvětlení, tak je téměř jisté, že nikdo, kdo ho kontroluje, z toho nebude dělat vědu. To není kvůli šikaně, to je kvůli ochraně všech."

Vláda zakázala prodej na tržištích, tržnicích a v mobilních provozovnách. Zakázán je i pochůzkový a podomní prodej. Zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny zajišťující prodej základního sortimentu v obcích, kde není možné toto zboží zakoupit v jiné provozovně. Otevřená zůstávají květinářství, a to s ohledem na Dušičky. Uvnitř obchodu ale mohou být jen dva zákazníci.

Podle ministra Romana Prymuly budou lidé, pokud budou zastaveni policejní hlídkou, dotazováni, kam jdou. Lidé budou mít také povinnost prokázat, kam jdou a kde pracují.

Reakce politiků na nová opatření:

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové

od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Vinařství Šlancar, s.r.o.

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav Děčín-Boletice n. L. - 02

od 21 370 do 24 370 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků