Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zákaz nočního vycházení nebo trhů. Vláda přichází s novými opatřeními

Vláda schválila další opatření v boji proti proti koronaviru. Od středy platí zákaz nočního vycházení, tedy kromě nezbytných cest. Jsou zakázány farmářské trhy, ovšem s výjimkou prodeje lokálních výrobků. Opatření platí od středeční půlnoci do úterý 3. listopadu, kdy by podle původního termínu měl skončit nouzový stav.

Vláda přišla s novými opatřeními kvůli stále se zhoršující situaci s nemocí Covid-19 v ČR.

Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR: "Všechna opatření směřují k tomu, aby se maximálně omezily sociální kontakty. Pokud někdo podá věrohodné vysvětlení, tak je téměř jisté, že nikdo, kdo ho kontroluje, z toho nebude dělat vědu. To není kvůli šikaně, to je kvůli ochraně všech."

Vláda zakázala prodej na tržištích, tržnicích a v mobilních provozovnách. Zakázán je i pochůzkový a podomní prodej. Zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny zajišťující prodej základního sortimentu v obcích, kde není možné toto zboží zakoupit v jiné provozovně. Otevřená zůstávají květinářství, a to s ohledem na Dušičky. Uvnitř obchodu ale mohou být jen dva zákazníci.

Podle ministra Romana Prymuly budou lidé, pokud budou zastaveni policejní hlídkou, dotazováni, kam jdou. Lidé budou mít také povinnost prokázat, kam jdou a kde pracují.

Reakce politiků na nová opatření:Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků