Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič náklaďáku srazil sedmiletou dívku na přechodu a vážně ji zranil, policie hledá svědky

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se v pátek 30. října 2020 stala v 10 hodin dopoledne v Polance nad Odrou. Sedmiletá dívka tam přecházela ulici 1. května po označeném a osazeném přechodu pro chodce. V tu chvíli ji srazilo nákladní auto.

Operátor záchranářů přijal informaci o nehodě několik minut po desáté hodině. Na pomoc dívce vyjela posádka rendez-vous s lékařem a tým rychlé zdravotnické pomoci. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmiletá dívka byla po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař ZZS při vyšetření zjistil těžké poranění hlavy a dolních končetin. Dítě muselo být zaintubováno, převedeno k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři pacientku zajistili krčním límcem, uložili do vakuové matrace a po dalších opatřeních ji přepravili do ostravské Fakultní nemocnici. Předána byla do péče týmu urgentního příjmu."

Nákladní auto směřovalo od Dolní Polanky ve směru na Klimkovice. Řídil ho řidič (ročník 1997), který je nyní v podezření z těžkého ublížení na zdraví. Policisté provedli dechovou zkoušku u řidiče, s negativním výsledkem.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "V místě nehody je autobusová zastávka a prodejna Hruška, pohybovalo se zde několik dalších osob. Policisté se obrací touto cestou zejména na řidiče (osádku) bílého dodávkového vozidla nezjištěného typu a registrační značky, který v době těsně před dopravní nehodou místem ze směru od Klimkovic projížděl a z ulice 1. května odbočoval na ulici Janovskou – je předpoklad, že by mohl podat důležité informace, zejména, co nehodě předcházelo. Obracíme se i na další řidiče a osádky vozidel projíždějících v danou dobu místem, uvítáme rovněž záznamy z palubních kamer. Svědectví mohou podat také kolemjdoucí osoby. Veškeré poznatky, které mohou napomoci řádnému objasnění věci, prosím směrujte na policejního komisaře, mobilní telefon 606 746 696. Lze využít také bezplatnou linku 158 nebo sdělit informace policistům na nejbližší policejní služebně. Děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy