Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dušičky na silnicích. Policisté během kontrol v MS kraji vybrali na pokutách skoro 160 tisíc korun

Policisté se během prvního listopadového víkendu, který je ve znamení "Památky zesnulých", vydali na silnice. Během obou dnů měli v plánu dopravně-bezpečnostní akci, a to na území celého kraje.

Během "dušičkového" víkendu se podle policistů na silnic vydávají i tzv. "sváteční" řidiči. Nejen na ně se zaměřila plánovaná dopravně-bezpečnostní akce. Zapojili se do ní dopravní policisté i policisté pořádkové služby z celého Moravskoslezského kraje.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Ve zvýšené míře policisté dohlíželi nad bezpečností silničního provozu a zaměřili se na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu na komunikacích převážně u hřbitovů a rovněž na příjezdových cestách k nim."

Policisté zkontrolovali celkem 1224 vozidel. Podle policejní mluvčí zjistili 286 přestupků, které - kromě 11 přestupků - vyřídili v příkazním řízení. Policisté tak rozdali pokuty v souhrnné výši 157 400 korun. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Nejčastějším přestupkovým jednáním bylo porušení rychlosti a to v 99 případech. Nevyhovující technický stav vozidla bylo zjištěno ve 28 vozidel. U šesti řidičů vykázal orientační test na přítomnost návykových látek pozitivní výsledek a jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. V 11 případech policisté zjistili nepoužití bezpečnostních pásů a v jednom případě nepoužití zádržného systému." 

Policisté se zaměřili na chodce a cyklisty, ti spáchali celkem 17 přestupků.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SCANIA CZECH REPUBLIC s.r.o. - Vizovice

od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Trelleborg Wheel Systems Czech Republic a.s. - Otrokovice

od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

HANAKOV, spol. s r.o.

od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků