Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři cizinci vyskočili z kamionu u Chotěbuzi, policisté je zajistili v okrajové části Českého Těšína

Několik osob náhle vyskočilo z kamionu poté, co zastavil poblíž státní hranice mezi Českou a Polskou republikou. Kamion, který mířil ve směru na Polsko, řídil cizí státní příslušník. Pátrání bylo úspěšné a policistům se čtveřici rychle podařilo zajistit.

Policisté dostali informaci o skupině mužů v pondělí po poledni. Měli vyskákat a utéct z kamionu poblíž přechodu Chotěbuz. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort odboru cizinecké policie na informaci okamžitě zareagovali. O pár kilometrů dál od Chotěbuzi, v okrajové části Českého Těšína, ve velmi krátké době od oznámení již registrovali pohyb čtyř mužů tmavší pleti. Policisté odboru cizinecké policie osoby zajistili a začal standardní proces identifikace a dalších úkonů nezbytně nutných pro zjištění jejich oprávněnosti vstupu a pobytu na území naší republiky, kam přijeli dle dosud zjištěných informací vskutku v návěsu kamionu. Když řidič zastavil, po poškození plachty z něj vystoupili a odešli směrem do našeho vnitrozemí." 

Policisté zjistili, že čtveřice mužů by měla být ve věku 18 až 28 let a měli by pocházet ze středoasijské země. Policie je umístila do Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách, kde jsou v režimu zajištění dle zákona o pobytu cizinců na území České republiky. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Bylo ověřeno, že cizinci zažádali o mezinárodní ochranu v jiném státu a k nám vstoupili neoprávněně. Nyní budou tedy probíhat standardní úkony správního řízení k jejich předání do státu, ve kterém podali žádost, a to dle mezinárodní úmluvy, tzv. Dublinského systému."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy