Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista vykrádal auta kladívkem a platil ukradenými kartami, lidé přišli o spoustu věcí

Kladívko se stalo hlavním nástrojem čtyřiadvacetiletého zloděje, který v Ostravě, především v blízkosti centra města, vykrádal auta. Brzy ho vypátrali kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava.

Muž se kriminalistům přiznal celkem k sedmi trestným činům, které spáchal v první polovině září. Nešlo jen o vloupání do aut, ale i o následné neoprávněné použití platební karty. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisařka proti muži zahájila trestní stíhání a sdělila mu obvinění ze spáchání přečinu krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu poškození cizí věci."


Zloděj podle policie bral vše, co v autech poškození nechali. Nepohrdl ale i dalšími součástmi automobilu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Poškození tak přišli například o palubní kameru, koženou tašku s notebookem, cyklistický batoh, peněženku s osobními doklady a platební kartou, ale také o plastové jednorázové tácky. Celkovou škodu svým jednáním způsobil za téměř 100.000,- Kč. V průběhu šetření bylo zjištěno, že důvodně obviněný muž měl odcizenou platební kartou opakovaně provést ONLINE platby ve dvaceti případech po částce 500,- Kč, tedy celkově bylo neoprávněně odčerpáno 20.000,- Kč. To však nebyly jediné platby, kterých se měl dopustit. Dále se měl pokusit ve 46 případech provést neoprávněné transakce, které mu v 41 případech byly povoleny. Poškozený tak přišel celkově o dalších 20.500,- Kč. Zneužití platební karty však obviněný muž ve výslechu popřel."

Muži, který je v současné době obviněný a čeká na soud ve vazební věznici, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Jde o recidivistu, který byl za podobné skutky už dříve odsouzen a potrestán.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků