Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ski areály v Beskydech se připravují na nadcházející nejistou sezonu, někde už to vzdali

Jaká bude nadcházející lyžařská sezona v Beskydech? Tuto otázku si teď kladou všichni provozovatelé ski areálů. Zatímco dříve měli obavy z nedostatku sněhu, nyní netuší, zda jim provoz povolí vláda.

Letošní lyžařská sezona v Beskydech bude zcela jistě jiná, než všechny předchozí. Přestože provozovatelé ski areálů si už dokáží vyrobit dostatek technického sněhu, nikdo nemá jistotu, zda se bude lyžovat.

Petr Maliga, provozovatel lyžařské školy a půjčovny Kempaland Bukovec: “My se v současné době musíme zařizovat tak, jakoby kurzy všechny měly normálně proběhnout jako loni, předloni a tak dál. V podstatě uvidíme, co nám vládní nařízení dovolí nebo nedovolí. všichni v reálu dělají všechno pro to, abychom pustili na Vánoce, což je pro nás stěžejní období. Nicméně, když nám řeknou 5. ledna že můžeme dělat kurzy a my nebudeme připravení, nachystaní, tak nejsme schopni vůbec na to zareagovat.”

V Bukovci museli vyřešit problém se zasněžování. Za nadlimitní odběr vody z řeky dostali pokutu. Nyní už mají vše v pořádku.

Andrea Ligocká, jednatelka Technické služby Bukovec: “Životní prostředí nám odsouhlasilo navýšení odběru vody. Schválené množství by nám mělo vystačit pro naší údržbu areálu.”

Lyžařský areál v Bukovci je ideální pro začínající lyžaře.

Petr Maliga, provozovatel lyžařské školy a půjčovny Kempaland Bukovec: “My řešíme výjezdové lyžařské kurzy. To znamená, že děti ráno přijedou, odlyžují tady dvě hodiny, dají si svačinku a vrací se zpět na oběd. Jak dopolední mateřinky, tak odpoledne v rámci družiny a základních škol.”

Naopak například na sjezdovce v Palkovicích se v letošní zimní sezoně výuka malých lyžařů nebude konat vůbec. Důvodem je právě nejistota související s koronavirovými omezeními.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Nemocnice Šumperk a.s.

od 20 500 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Olomouc

od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

TAWAN Karlovy Vary s.r.o. - 002

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků