Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řezal nohy zahradní pergoly a ta ho zavalila. Muže z Dobroslavic zachraňovali hasiči

Hasiči z Hlučína zachránili muže středního věku z Dobroslavic, na kterého spadla pergola. Stalo se to při odřezávání trubek konstrukce. Při vyprošťování vážně zraněného muže hasiči použili nafukovací zvedací vaky a předali ho do rukou lékařů.

Velmi rychlý a profesionální zásah mají za sebou profesionální a dobrovolní hasiči z Hlučína. Ve středu po 15. hodině vyjížděli do Dobroslavic k muži, na kterého se zřítila zahradní pergola. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na operační středisko hasičů volali po zavalení muže příbuzní, spadla na něj desková střecha přístřešku, potažená térovou krytinou, přibližně o rozměrech 4 x 4 metry."

Muž středního věku na zahradě rodinného domku odřezával ruční kotoučovou pilou trubky, které sloužily jako konstrukce a nohy zahradní pergoly. Jenže ta na něj spadla a vážně ho zranila. Hasiči ho naštěstí zachránili během pár minut.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Muže vysvobodily hlavně jejich dvojité pneumatické gumové zvedáky, zvané sněhuláky. Zraněného, který patrně neznal notoricky známé české přísloví o řezání větve pod sebou, pak hasiči předali do péče týmu ZZS MSK. Byl při vědomí a komunikoval. Podle velitele zásahu vůbec si stěžoval hlavně na bolest nohou."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy