Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 25. 1. 2021

Postupné uklidňování situace ve zdravotnictví, britská mutace koronaviru nebo vakcinace v Moravskoslezském kraji. Tato a další témata padla na pravidelném online tiskovém brífinku po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje. Nabízíme vám záznam.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Je třeba říct, že skutečně už dochází k trendu uklidnění, projevilo se to i během víkendu. Samozřejmě, ten je vždy zkreslen počtem provedených testů. Nicméně i zátěž nemocnic výrazně poklesla. Dneska máme na standardních lůžcích 628 pacientů, na tzv. intenzivních lůžcích je tam v podstatě 123 pacientů a na umělé plicní ventilaci 67. Všechno to jsou čísla, která postupně klesají." 

Podle hejtmana Vondráka se také výrazně snižuje zátěž zdravotníků, u kterých klesá nemocnost.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Bohužel máme problémy jiné, a to je totiž to, co se i objevuje v médiích, že se začínají objevovat první případy mutace britského koronaviru. Krajská hygienická stanice odeslala 68 vzorků na ověření tohoto podezření. Začínáme se všichni obávat, že tento virus k nám brzy dostane a bude mít negativní vliv na nemocnost, protože je to vysoce infekční mutace." 

Hejtman se vyjádřil také k situaci s krácením dodávek vakcín od výrobce.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Mohu to potvrdit. Je to nepříjemné, protože krácení dodávek znamená, že musíte omezit množinu lidí, které budete dále očkovat."

Více témat, včetně situace v třinecké nemocnici, najdete v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy