Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rušné ráno na silnicích, hasiči museli k sedmi nehodám po celém kraji

Nepříznivé počasí a husté sněžení - to považují hasiči jako pravděpodobnou příčinu zvýšeného množství nehod během rána ve středu 27. ledna 2021. Během 4 hodin museli vyjet k sedmi nehodám.

Nehody v Ostravě-Radvanicích, Sedlnicích na Novojičínsku, ve Frýdku-Mistku nebo na Karvinsku a Opavsku během středečního rána zaměstnaly hasiče na území kraje. První nehoda byla nahlášena krátce po půl šesté v Sedlnicích. Na střeše v příkopu u zahradního plotu tam skončil osobní automobil. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Ze čtyř cestujících byla jedna osoba zraněná. Hasiči použili na postavení osobního automobilu zpět na kola, mj. kvůli možnosti zachycení případného úniku provozních kapalin, novojičínský vyprošťovací speciál (ze stanice HZS MSK) na podvozku Tatra 815, přesněji jeho hydraulickou ruku. Žádný únik nebyl po vyproštění vozidla objeven." 

Operační středisko jen o půl hodiny později vyslalo své jednotky k další nehodě osobního auta do Frýdku-Místku. Vůz museli z propustku nad potokem hasiči vyprostit pomocí navijáku. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "O třetí vyproštění – osobního automobilu v příkopu v ulici Vrchlického v Ostravě-Radvanicích – se „zasloužila“ hydraulická ruka ostravského vyprošťovacího speciálu Tatra 815 Omars ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. Asistovala zde druhá jednotka HZS MSK – ze stanice Slezská Ostrava, a také jednotka dobrovolných hasičů z Radvanic. Ta se nejprve pokusila o vyproštění vozidla pouze navijákem, ale hrozilo další poškození havarovaného vozidla." 

Další nehodu hasiči řešili v Rychvaldu, kde osobní auto narazilo do světelného označení železničního přejezdu. Další osobní vozidlo sjelo do příkopu v Kobeřicích-Hněvošicích (okres Opava). Při nehodě se zranila řidička, ale vyproštění a odtah si zajistil majitel auta. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Poslední dvě nehody, kde během středečního rána a dopoledne zasahovali hasiči, se staly v Havířově-Bludovicích (okres Karviná) se sjetím vozidla do příkopu (majitel si nakonec zavolal odtahovou službu) a opět v Ostravě-Radvanicích, kde narazil osobní automobil do hlavního uzávěru plynu v Přední ulici."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy