Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Policejní honička na dálnici a v Ostravě. Muž se zákazem řízení ujížděl v kradeném BMW

Dálniční policisté si během běžné služební jízdy na začátku týdne všimli vozidla BMW, které jelo bezdůvodně v levém jízdním pruhu. Rozhodli se ho proto zastavit. Muž ale na znamení k zastavení nereagoval a dálniční hlídce začal ujíždět.

Řidič po chvíli pronásledování sjel z dálnice do Ostravy a mířil do centra města.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Svou bezohlednou a riskantní jízdou měl ohrozit všechny účastníky silničního provozu, kdy rychlost mnohdy překročila i 100km/h. Na danou situaci reagovaly také ostatní hlídky policie a do akce se zapojily."

Policisté řidiče s pomocí svých kolegů zastavili a zadrželi. Zjistili, že jde o muže, který má už opakovaný zákaz řízení a 18 záznamů v rejstříku trestů. Navíc řídil kradené auto. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "V nejbližších dnech bude vráceno majiteli. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, což odmítl. Následně byl předán do rukou kriminalistů a převezen na služebnu k procesním úkonům. Zadržený muž při výslechu využil svého práva a nevypovídal. S mužem také cestovala jeho přítelkyně (r. 1992), která s policisty nespolupracovala a v dané věci také odmítla vypovídat. Komisař 7. oddělení obecné kriminality v Ostravě recidivistovi sdělil podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu po prokázání viny hrozí až tříletý trest."

Celá událost byla řešena ve zkráceném přípravném řízení, okresní státní zástupce v něm podal návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muž tedy skončil ve vazbě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy