Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novým vlastníkem společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY se stane společnost SKATLOP a.s.

Novým vlastníkem areálu ostravské společnosti VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY a.s. se stane společnost SKATLOP a.s., která podala v aukci nejvyšší nabídku přesahující 1,2 miliardy Kč. Informoval o tom insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Společnost SKATLOP zaplatí cenu 1,2 miliardy korun, která vzešla v aukci poté, co se firma s více než 170letou tradicí potýkala s existenčními problémy a skončila v konkurzu.

Lukáš Zrůst, insolvenční správce VHM: "Vzhledem k tomu, že věřitelský výbor a zajištění věřitelé vyslovili s výsledkem dražby souhlas, realizaci prodeje již nic nebrání. Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat. Za významné pokládám i to, že na rozdíl od řady jiných strojírenských společností v insolvenci, zde se podařilo udržet podnik v běhu. Nezastavila se výroba."

Insolvenční správce Zrůst v prohlášení ocenil přístup soudce Davida Stoška, který podle něj rozhodoval v rekordně krátkých lhůtách. 

Lukáš Zrůst, insolvenční správce VHM: "Díky tomu se dařilo efektivně naplňovat jednotlivé kroky insolvenčního řízení a neztrácel se drahocenný čas, který „rozhodoval o životě a smrti“ podniku. V případě VHM bylo úžasné i to, že věřitelský výbor a zajištění věřitelé byli konstruktivní, rozhodovali v řádu dnů a vždy měli na prvním místě zájem celku a podporu podniku. Za to bych rád všem poděkoval. Zejména díky efektivitě soudu a věřitelů se podařili podnik udržet a zpeněžit za takto vysokou sumu."

Novým vlastníkem se VHM společnost SKATLOP a.s. stane po složení kupní ceny a podpisu smlouvy.

Ondřej Hubatka, mediální zástupce společnosti SKATLOP: „Neplánujeme pokračovat ve stávajícím výrobním programu VHM, který se v současné době bohužel ukazuje jako nerentabilní. Akvizici vnímáme jako zajímavou příležitost a rádi bychom využili potenciál této průmyslové lokality v centru Ostravy – Vítkovic k její revitalizaci a dalšímu rozvoji." 

Společnost SKATLOP a.s. patří olomouckému podnikateli Karlu Hubáčkovi, který má dlouholeté zkušenosti z podnikatelské a finanční sféry. Mimo jiné se v současné době zaměřuje ve spolupráci se společností Accolade na investiční příležitosti v oblasti průmyslových parků a areálů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy