Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na muže spadl strom, 16letou dívku kopla kráva. Záchranáři museli zasahovat u dvou úrazů na Frýdecko-Místecku

U dvou vážných případů museli v pondělí 8. února krátce po sobě zasahovat záchranáři ZZS MSK. Informoval o tom mluvčí Lukáš Humpl s tím, že záchranářům pomohla i horská služba.

První případ se odehrál v katastru obce Krásná. Záchranáři dostali před polednem informac o zraněném muži, kterého zasáhl padající strom. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zásah probíhal ve spolupráci s horskou službou, na místě zasahovaly pozemní týmy ZZS a také vrtulník. Jednatřicetiletý muž utrpěl vážné poranění hrudníku a pánve. Bylo nutno postarat se o jeho tepelný komfort, podání léků a další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Letečtí záchranáři pak pacienta šetrně transportovali do ostravské Fakultní nemocnice."

Jen o dvě hodiny později pak záchranáři vyrazili na pomoc šestnáctileté dívce na Třinecko. Během práce s dobytkem dostala silný kopanec. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři u ní zasahovali v terénu, kde byla kopnuta krávou a zraněna v oblasti hrudníku. Pacientka byla při vědomí, zasahující lékař však nevyloučil možnost vnitřního poranění. Týmy ZZS ji snesly k sanitnímu vozidlu, zajistily potřebné ošetření a poté přepravily na chirurgickou ambulanci třinecké nemocnice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy