Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přepadení s nožem v ruce kvůli plechovce toluenu, prodavač se ale nenechal zastrašit

Policisté zadrželi 28 letého muže, který s nožem v ruce přepadl prodejnu s barvami a laky v Třinci. Podařilo se to jen několik minut po jeho činu.

1. února před třetí hodinou odpoledne vstoupil do jedné z prodejen "barvy laky" v Třinci 28 letý muž. Počkal si, až vyjde ven poslední zákazník a zamířil si to k prodavači, po kterém požadoval plechovku toluenu. Neustále při to manipuloval s nožem v ruce.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Před zraky obsluhy jej neustále otevíral a zavíral. Se zvýšeným hlasem mu prodavač odpověděl, že mu nic nedá, ať z prodejny odejde, že zavolá policii. Pachatele vyhrůžka moc neodradila a prodavače následoval do zadních prostor obchodu. Ten se ale k pachateli otočil, zakřičel a rychlým krokem k němu vykročil, v tomto případě nedát najevo strach byla dobrá volba. Pachatel se zalekl a z prodejny utekl."
Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Duchaplný prodavač navíc sledoval, jakým směrem muž utíká, to mělo velký význam při jeho zadržení. Ihned o celém incidentu uvědomil kolegy, kteří na základě podrobného popisu a udání místa útěku, pachatele zanedlouho zadrželi."

Muž už si vyslechl obvinění z loupeže, za což si může odpykat až deset let za mřížemi, stíhán je vazebně. Obviněný muž se podle policie odmítl k čemukoliv vyjádřit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy